To będzie flagowy hotel Mercure w KrakowieAnna Liszka, Propertydesign.pl - 14-04-2016 16:16


Design krakowskiego hotelu Mercure ma zachwycać. Jego motywem przewodnim będzie królewska dynastia Jagiellonów. Aranżacją wnętrza zajęło się Studio Kaczmarek.

- Marka Mercure jest osadzona w lokalności, nawiązuje do miejsca, w którym hotel się znajduje. Kraków był dla nas wyjątkowo inspirujący. Dużo zaczerpnęliśmy z Wawelu - mówi Joanna Świerkosz, VP Marketing, Quality and Loyalty w Polsce i Europie Wschodniej.

Według zamysłu projektantów z Kaczmarek Studio wystrój hotelu ma kojarzyć się ze sławnymi elementami wawelskimi, jak np. rzeźbami zdobiącymi strop Sali Poselskiej na Zamku Królewskim na Wawelu. W hotelu znajdzie się dużo miejsca na patchworkowe wariacje na temat starych mebli i dywanów oraz portrety władców. Pojawią się fantastyczne obrazy, które nawiązują do królowych zasiadających u boku swych mężów na Wawelu.

W strefie restauracyjnej ciekawym założeniem jest gradacja w wysokości stołów. Nie będzie spotykanego wszędzie ciągu stołówkowego, bo stoły będą różnych wysokości. 

- Państwo Kaczmarek (red. Iwona i Mirosław Kaczmarek) są bardzo uzdolnieni i dobrze czują rynek hotelarski, który ma swoją specyfikę. Ważny jest tu funkcjonalizm, który architekci z Kaczmarek Studio wyjątkowo czują i rozumieją - podkreśla Świerkosz. Obecnie pracownia Kaczmarek zajmuje się również aranżacją hotelu Mercure Poznań Centrum.

- Liczymy, że nowy Mercure w Krakowie zostanie otwarty jesienią br. - zdradza Świerkosz.