×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

To będzie najdłuższy woonerf w Polsce

  • Autor: UM Łódź
  • Opublikowano: 19 cze 2018 15:10
To będzie najdłuższy woonerf w Polsce
fot. UM Łódź

Wznowiono prace przy budowie najdłuższego woonerfu w Polsce. Jeszcze w tym roku ul. Pogonowskiego w Łodzi zmieni się w zieloną, przyjazną mieszkańcom przestrzeń.

REKLAMA

Przetarg na budowę tego woonerfu na ul. Pogonowskiego został rozstrzygnięty przez Zarząd Inwestycji Miejskich jeszcze w poprzednim roku, a prace miały rozpocząć się latem 2017 r. Niestety wkrótce po rozpoczęciu prac wykonawca napotkał poważne problemy przy przebudowie instalacji podziemnych. - Wodociąg okazał się być tak stary i tak zawodny, że niemal każde prace w jego pobliżu doprowadzały do jego uszkodzenia. W związku z tym prace zostały wstrzymane, a Łódzka Spółka Infrastrukturalna, która w swoim zakresie zadań ma przebudowę wodociągów, musiała zmodernizować cały wodociąg od al. 1 Maja do ul. Zielonej. Zarówno proces projektowania jak i wyboru wykonawcy zajęły sporo czasu. Prace na dwóch odcinkach ul. Pogonowskiego związane z wymiany starego i zawodnego wodociągu rozpoczęły się w maju. W tym czasie wybrany przez Zarząd Inwestycji Miejskich wykonawca woonerfu, rozpoczął swoje prace przy instalacjach podziemnych - tłumaczy Katarzyna Mikołajec, z-ca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

Gdy zakończy się modernizacja wodociągu, rozpoczną się prace związane z odtwarzaniem drogi. W połowie lipca będą one prowadzone na odcinku między al. 1 Maja i ul. Więckowskiego. Miesiąc później, gdy ŁSI zakończy modernizację wodociągu, rozpoczną się prace przy budowie woonerfu między ul. Więckowskiego i Zieloną. Katarzyna Mikołajec ocenia, że wszystkie prace (obejmujące m.in. liczne nasadzenia) na Pogonowskiego zakończa się w listopadzie 2018 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie