×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

To będzie największy park handlowy w Białej Podlaskiej

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • Opublikowano: 13 wrz 2022 10:03
  • Zaktualizowano: 13 wrz 2022 10:05
To będzie największy park handlowy w Białej Podlaskiej
To będzie największy park handlowy w Białej Podlaskiej, wiz. Karuzela Bialska, fot. WĄDOŁOWSKI ARCHITEKCI

Ruszyła budowa parku handlowego Karuzela w Białej Podlaskiej. Hochtief Polska przejęła teren w Białej Podlaskiej i rozpoczęła budowę parku handlowego według projektu Wądołowski Architekci.

REKLAMA

  • Ruszyła budowa parku handlowego Karuzela w Białej Podlaskiej.
  • Generalny wykonawca Hochtief Polska przejął teren pod budowę największego parku handlowego w Białej Podlaskiej.
  • Projekt opracowała pracownia Wądołowski Architekci.

31 sierpnia br. firma Hochtief Polska, wybrana na generalnego wykonawcę, przejęła teren w Białej Podlaskiej i rozpoczęła budowę parku handlowego na zlecenie Karuzela Bialska wspólnej spółki Karuzela Holding i Mitiska REIM. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na trzeci kwartał 2023.

Projekt Karuzeli składa się  z kilku jednokondygnacyjnych budynków parku handlowego oraz niezależnych obiektów Agata Meble i Bricomarche o łącznej powierzchni handlowej blisko 28 tys. mkw. Poza obiektami handlowymi znajdzie się tam również parking naziemny na około 930 miejsc. Prace obejmują przebudowę skrzyżowania dwóch sąsiadujących ulic dla poprawy płynności ruchu w okolicy Karuzeli.

Właśnie ruszyła budowa parku handlowego w Białej Podlaskiej, fot.WĄDOŁOWSKI ARCHITEKCI
Właśnie ruszyła budowa parku handlowego w Białej Podlaskiej, fot.WĄDOŁOWSKI ARCHITEKCI

Projekt stanowi doskonały przykład przeniesienia uwagi inwestorów i sieci handlowych z tradycyjnych galerii handlowych w stronę parków. Budowa obiektu zaczęła się ponad 2 lata temu właśnie w kształcie galerii, ale ostatecznie inwestorzy zdecydowali, że centrum handlowe będzie miało formę parku handlowego.

Obiekt jest wynajęty w 86 proc. a najemcami są między innymi: Lidl, Reserved, Sinsay, Rossmann, Douglas, Apart, Media Expert, Rossmann, 4F, KIK, Tedi, Kakadu, i inni.

Inwestycja parku handlowego w Białej Podlaskiej, jest wspólnym przedsięwzięciem Karuzela Holding i Mitiska REIM. Obiekty realizowane przez to join-venture są tworzone w miastach o wielkości 15 tys-90 tys mieszkańców. Obecnie pod nazwą Karuzela działają obiekty w sześciu miastach: w Wodzisławiu Śląskim, Turku, Lublińcu, Wrześni, Ełku i Puławach. W chwili obecnej trwają kolejne trzy budowy – w Kołobrzegu, Wągrowcu i Białej Podlaskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie