REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

To będzie największy remont w historii Łodzi. Na starcie inwestycje w rewitalizacji obszarowej

  • Autor: UM Łódź
  • 25 sty 2018 16:29
To będzie największy remont w historii Łodzi. Na starcie inwestycje w rewitalizacji obszarowej
fot. shutterstock

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zapowiedziała start programu rewitalizacji obszarowej, obejmującego docelowo 8 kwartałów w centrum miasta.

REKLAMA

- Zaczynamy olbrzymi remont śródmieścia, który odmieni Łódź, ale jednocześnie w trakcie prac przyniesie także różnego typu ograniczenia. W pierwszej kolejności roboty ruszą na ul. Wschodniej, Jaracza, Traugutta i Gdańskiej oraz przy budowie nowego łącznika pomiędzy ul. Tuwima a ul. Moniuszki - zapowiedziała prezydent Hanna Zdanowska, apelując do łodzian o wyrozumiałość i cierpliwość.

Istotą rewitalizacji obszarowej jest nie tylko modernizacja kamienic, wymiana nawierzchni ulic, budowa nowych chodników czy nasadzenia zieleni, ale przede wszystkim powrót do aktywności i ożywienie miejskiej przestrzeni pod względem komfortu życia, rozwoju przedsiębiorczości i odnowy społecznej.

Jak poinformowała dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Katarzyna Mikołajec, w pierwszej kolejności, bo jeszcze w czerwcu możemy spodziewać się drogowców na ul. Gdańskiej. Niedługo potem zobaczymy ich na ul. Sienkiewicza i Jaracza. We wrześniu rozpoczną się remonty ulic Traugutta, Wschodniej i Nawrot, a w październiku Tuwima.

- Na remontowanych ulicach będziemy starali się zachować ruch dla komunikacji miejskiej. Tam gdzie to możliwe prace będą prowadzone tak, aby utrzymać przejezdność jednej ze stron jezdni. Bierzemy pod uwagę możliwość wprowadzenia ruchu dwukierunkowego na równoległych do remontowanych ulicach jednokierunkowych, np. ul. Rewolucji 1905 r. - tłumaczył Maciej Sobieraj, wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu. 

Koszt przebudowy tych fragmentów ulic wyniesie 48 mln zł. Całość inwestycji w ramach rewitalizacji obszarowej ma wartość prawie miliarda złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie