W połowie 2025 roku do użytku zostać ma oddany najwyższy gmach w Poznaniu, biurowiec Silver Andersia spod kreski Pracowni Projektowej Ewy i Stanisława Sipińskich.. Zaglądamy na plac budowy!
Silver Andersia na zawsze zmieni miejski krajobraz Poznania. Powstający, 25-kondygnacyjny biurowiec, osiągając wysokość 116 metrów będzie najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski i charakterystycznym akcentem finalizującym realizowaną od 25 lat inwestycję czyli biurowo-hotelowo-usługowy kompleks zlokalizowany przy Placu Andersa w Poznaniu.
Jesteśmy w trakcie realizacji kolejnych naziemnych kondygnacji biurowca. Aktualnie trwają prace na poziomie V kondygnacji, a więc budujemy powierzchnie Silver Office. Do XI piętra będą to kondygnacje powtarzalne, zatem postęp budowy będzie bardzo wyraźny – informuje Piotr Trybusz, Dyrektor Sprzedaży z firmy PROBUILD, reprezentującej Von der Heyden Group.
Powstająca w ścisłym centrum Poznania inwestycja to realizacja spółki Andersia Retail Sp. z o.o. – joint venture pomiędzy Von der Heyden Group i Miastem Poznań. Generalnym wykonawcą projektu jest PORR S.A., a komercjalizacją biurowca zajmie się m. in. firma CBRE. Projekt biurowca powstał w Pracowni Projektowej Ewy i Stanisława Sipińskich.
Biurowiec będzie nie tylko architektoniczną wizytówką Poznania. Inwestycja znacząco wpłynie na potencjał rynku nieruchomości biurowych w stolicy Wielkopolski zwiększając aż o 5 proc. wielkość tego rynku.
Silver Andersia to aktualnie największa realizowana inwestycja na poznańskim rynku nieruchomości komercyjnych. Biurowiec powiększy zasoby biurowe stolicy Wielkopolski o ok. 40 000 tys. m kw. – wyjaśnia Piotr Trybusz.
Powstający przy Placu Andersa w Poznaniu obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych i zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami i zasadami zrównoważonego rozwoju. Jego ekologiczność potwierdzi m.in. certyfikat LEED na poziomie Gold, a wśród rozwiązań zgodnych z ESG znajdą się m.in. ogniwa fotowoltaiczne na fasadzie obiektu, stacje ładowania pojazdów elektrycznych na parkingach a także rozbudowane zaplecze rowerowe.
Rynek nieruchomości komercyjnych zmienił na naszych oczach swoje oblicze, dając początek nowej erze rzeczywistości biurowej, epoce obiektów niebanalnie zaprojektowanych, inteligentnych technologicznie, a przede wszystkim przyjaznych środowisku. To także czas w którym, jak nigdy wcześniej, liczy się przestrzeń stwarzająca miejsce do współpracy i zapewniająca strefy dbające o dobrostan pracowników i taka właśnie będzie Silver Andersia – podsumowuje Piotr Trybusz.
Architekt, założyciel Susuł & Strama Architekci
Architekt, założyciel Susuł & Strama Architekci
Architekt, właściciel Plus Architekci
architekt, założyciel Mode:lina Architekci
architekt, założyciel Mode:lina Architekci
Architekt, założyciel BJK Architekci