To będzie piękny stadion! Trwają prace przy al. Unii Lubelskiej 2 w ŁodziUM Łódź - 16-10-2019 16:20


Na stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi trwają prace. - Mamy już koncepcję całego obiektu. Bardzo się cieszę, że stadion kończy firma, która wybudowała pierwszą trybunę. Jest więc kontynuacja i wszystko wskazuje na to, że obiekt będzie dokończony w tym samym standardzie. Cieszę się, że będziemy mieli piękny stadion - mówi prezydent Hanna Zdanowska.

- Dotrzymujemy zobowiązań i jesteśmy już w trakcie budowy brakujących trzech trybun przy al. Unii. Wszyscy o tym wiemy, że jeszcze parę lat temu futbol w Łodzi był w zapaści. Teraz mamy nowoczesne obiekty oraz centra treningowe i dokładamy ostatni element, który dopełni nie tylko infrastrukturę piłkarską w naszym mieście, ale też ten unikatowy w skali kraju obszar, gdzie mieści się olbrzymie centrum sportowo-rekreacyjne. Ten stadion zwieńczy dzieło. Mamy już koncepcję całego obiektu. Bardzo się cieszę, że stadion kończy firma, która wybudowała pierwszą trybunę. Jest więc kontynuacja i wszystko wskazuje na to, że obiekt będzie dokończony w tym samym standardzie. Cieszę się, że będziemy mieli piękny stadion. Mam też nadzieję, że beniaminek nie będzie już więcej bity i ŁKS w ekstraklasie zacznie się intensywnie piąć w górę – powiedziała prezydent Hanna Zdanowska.    

Szczegółowe informacje dotyczące zaawansowania prac przedstawił Tomasz Sałata z realizującej inwestycję firmy Mirbud. - W przyszłym tygodniu powinniśmy zakończyć podstawowe roboty związane z wykonaniem wykopów i przystąpimy do pierwszych prac związanych z wykonywaniem fundamentów. Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się palowanie. Z uwagi na dość slaby grunt wszystkie stopy zewnętrzne wymagają bowiem wykonania pod nimi pali. To są podstawowe prace, które będą realizowane w najbliższych dniach i tygodniach. W tym miejscu chciałbym gorąco podziękować miastu za to, że nieco zwiększyło tegoroczny budżet na wykonanie tej inwestycji. Mamy na ten cel 5 mln zł i zamierzamy całą kwotę wykorzystać – powiedział Sałata.

Dodał, że równocześnie z pracami budowlanymi prowadzone są prace projektowe. – Koncepcja jest i została zaakceptowana przez zamawiającego, co umożliwiło przystąpienie do realizacji projektu budowlanego dla całej inwestycji oraz projektów wykonawczych. Do końca lutego planujemy uzyskać pozwolenie na budowę trybuny północnej. Dwie pozostałe są wykonywane na bazie pozwolenia uzyskanego przy realizacji trybuny zachodniej – wyjaśnił Sałata.