REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

To będzie pierwszy taki przystanek w Tychach

  • Autor: UM Tychy
  • 12 paź 2021 15:08
To będzie pierwszy taki przystanek w Tychach
Na przystanku Tychy Tęcza trwa montaż pierwszego „zielonego przystanku” w mieście. fot. Piotr Podsiadły / UM Tychy

Takiego miejsca do tej pory w Tychach nie było. Na przystanku Tychy Tęcza trwa montaż pierwszego w mieście „zielonego przystanku”. Będą na nim rosły pnącza, byliny oraz rośliny zimozielone.

REKLAMA

Na przystanku Tychy Tęcza przy alei Niepodległości (stanowisko 7 w kierunku skrzyżowania z ulicą Grota-Roweckiego) trwa montaż „zielonego przystanku”. Jego lokalizacja nie jest przypadkowa - duża przestrzeń wybrukowanego parkingu oraz chodniki powodują nagrzewanie się tego miejsca latem.

Przeczytaj także >> Sensoryczny zakątek, kuźnia wyobraźni, dywan kwiatowy... Znamy wyniki tyskiego budżetu obywatelskiego

- W ramach inwestycji, za wiatą przystankową zamontowane zostały metalowe konstrukcje na pnącza, rozebrany został fragment nawierzchni pod roślinność oraz założone zostały betonowe obrzeża. Przygotowane zostanie również podłoże do sadzenia, zamontowana będzie betonowa donica na kwiaty oraz zasadzone rośliny – mówią pracownicy TZUK w Tychach.

Na „zielonym przystanku” będą rosły pnącza, byliny oraz rośliny zimozielone, takie jak pluskawica, powojniki, liliowce, bluszcze, winorośle czy cisy. W pełni przystanek zazieleni się wiosną. Koszt inwestycji, której montaż zakończy się w środę 13 października, to niecałe 20 tysięcy złotych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie