To będzie wizytówka Szczecina. Umowa na przebudowę Teatru Letniego podpisanawww.szczecin.pl - 04-06-2020 16:13


Podpisano umowę z wykonawcą przebudowy charakterystycznego amfiteatru znajdującego się w Parku Kasprowicza w Szczecinie, poinformował portal Szczecin.pl.

W zakres prac wchodzi m.in. rozbudowa sceny od strony widowni; rozbiórka starego zadaszenia i budowa nowego; przebudowa widowni; przebudowa dróg dojazdowych do obiektu; przebudowa sieci elektrycznych oraz sieci kanalizacyjnych i sanitarnych. W ramach prac przewidziano także renowację i konserwację istniejącego łuku żelbetowego.

Początki tego obiektu sięgają lat 30. XX wieku. To wtedy wybudowana została pierwsza scena parkowa w formie drewnianej estrady z rzędami drewnianych ławek. Amfiteatr został gruntownie przebudowany wg projektu arch. Zbigniewa Abrahamowicza w 1974 r. nadając mu obecny kształt z charakterystycznym łukiem nawiązującym swoją formą do Gateway Arch w Saint Louis arch. Eero Saarinena. W roku 2000 Teatr doczekał się nowego dachu oraz gruntownego remontu widowni, a także częściowego remontu pomieszczeń podscenia. W grudniu 2015 roku rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na „Przebudowę i rozbudowę Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec”. Zwycięzcą konkursu zostało biuro architektoniczne Flanagan Lawrence z Londynu.

Prace powinny być zrealizowane w terminie nie dłuższym niż 20 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Wykonawcą jest firma Adamietz Sp. z o.o. Koszt inwestycji to 33 400 000,00 zł brutto. Nadzór nad realizacją sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin.