Zakończona w czerwcu br. budowa szklanego tunelu, łączącego część hotelowo-apartamentową z restauracyjno-konferencyjną była jedną z najważniejszych inwestycji Hotelu Mikołajki od czasu jego powstania w 2013 r. Tunel jest dużym udogodnieniem dla gości zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym – teraz nie trzeba opuszczać budynku na Ptasiej Wyspie, aby przemieścić się z jednej jego części do drugiej.
Szklany tunel łączący dwa budynki Hotelu Mikołajki od czerwca br. jest nie tylko architektonicznym wyróżnikiem obiektu, ale przede wszystkim zapewnia gościom komfort w przemieszczaniu się. To dlatego, że położony na niewielkiej wyspie Jeziora Mikołajskiego hotel składa się z dwóch osobnych budynków, połączonych początkowo tylko niezadaszonym drewnianym pomostem. Zwłaszcza poza sezonem letnim ogrzewany tunel okazuje się koniecznym uzupełnieniem Hotelu Mikołajki, a jednocześnie najważniejszą z tegorocznych inwestycji.
- Inwestycja w budowę szklanego tunelu warta była ponad 4,5 mln zł. Decyzję o budowie podjęliśmy już jesienią 2015 r. aby ułatwić i uprzyjemnić gościom przemieszczanie się z jednego budynku do drugiego. Jest to ważne zwłaszcza w nadchodzącym okresie chłodniejszych dni. Tunel jest również uzupełnieniem nowoczesnego wyglądu budynków hotelowych, a tym samym naszym architektonicznym wyróżnikiem w okolicy. Inwestycja była niezbędna, aby Hotel Mikołajki mógł funkcjonować przez cały rok z wysokim obłożeniem – mówi Ireneusz Czerski, dyrektor Hotelu Mikołajki.
Inwestycja warta była ponad 4,5 mln zł. Projektantem tunelu jest P.K. Studio Projektowe z Sopotu, a generalnym wykonawcą Inpro S.A. z Gdańska.
Założyciel, Architekt Nizio Design International
Architekt FBT Pracownia Architektury i Urbanistyki
Architekt FBT Pracownia Architektury i Urbanistyki
Architekt Kazimierski i Ryba sp.j.
Architekt Kazimierski i Ryba sp.j.
Architekt PRC Architekci