×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

To jeden z najbardziej zielonych biurowców w Warszawie. Wieża Forest spod kreski HRA Architekci już z pozwoleniem na użytkowanie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • Opublikowano: 28 mar 2022 12:13
  • Zaktualizowano: 28 mar 2022 12:17
To jeden z najbardziej zielonych biurowców w Warszawie. Wieża Forest spod kreski HRA Architekci już z pozwoleniem na użytkowanie
Zielone wnętrza biurowca Forest, fot. mat. prasowe

HB Reavis ukończyło budowę warszawskiego wieży kompleksu Forest spod kreski HRA Architekci. Do użytkowania oddano jeden z najbardziej zielonych biurowych punktów w stolicy.

REKLAMA

  • HB Reavis, międzynarodowa firma specjalizująca się w tworzeniu przestrzeni pracy, uzyskała pozwolenie na użytkowanie 120-metrowej wieży Forest.
  • Nowy warszawski wieżowiec jest częścią kampusu biurowego oferującego łącznie 78 tys. mkw. powierzchni.
  • Pełna zieleni inwestycja nastawiona została wyróżniona nagrodą dla najlepszego budynku przyznawaną przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego.

Po 2,5 roku od rozpoczęcia prac budowlanych niegdyś niedostępny teren pomiędzy al. Jana Pawła II, rondem Zgrupowania AK "Radosław" i ul. Burakowską przeszedł metamorfozę w jeden z najbardziej zielonych projektów biurowych i przyjazny fragment miasta.

Projektanci inspirowali się naturą oraz trendem znanym jako biophilic design. Na otwartym dla pieszych dziedzińcu i wokoło budynków zasadzono 200 dojrzałych drzew i drugie tyle krzewów. Wyróżnikiem są też zielone tarasy na dachach, gdzie powstały strefy rekreacyjne i miejski ogród z widokiem na panoramę Warszawy.

Wysoki na 120 metrów wieżowiec oferuje 55 tys. mkw. przestrzeni, a ukończone rok temu niższe biurowce kolejne 23 tys. mkw. powierzchni najmu. 

Forest został wyróżniony nagrodą dla najlepszego budynku przyznawaną przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego. Potwierdzony ekologicznymi certyfikatami BREEAM oraz WELL projekt pracowni HRA Architekci wykorzystuje wiele rozwiązań sprzyjających ograniczaniu śladu węglowego i zużycia surowców, takich jak energooszczędna fasada czy ponowne wykorzystanie wody deszczowej.

Pracownicy mieszczących się w Forest biur z łatwością dojadą tu komunikacją publiczną – w pobliżu znajdują się przystanki autobusowe, tramwajowe oraz kolei miejskiej (Warszawa Powązki), a w ciągu 10-minutowego spaceru stacja metra Dworzec Gdański.

Pierwsi najemcy kompleksu już korzystają z nowych biur, a kolejne firmy wprowadzą się po zakończeniu prac wykończeniowych. W okolicy trwają jeszcze prace związane z remontem i zazielenieniem ulicy Burakowskiej oraz powstaniem nowej ścieżki rowerowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie