×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

To jedna z najdroższych inwestycji. Piaseczno przeznacza ponad 61 mln zł na budowę basenu

  • Autor: piaseczno.eu, oprac. AL
  • 21 lip 2022 11:31
  • Aktualizacja: 21 lip 2022 11:36
To jedna z najdroższych inwestycji. Piaseczno przeznacza ponad 61 mln zł na budowę basenu
Basen w Piasecznie - wizualizacja, fot. P2PA

Piaseczno jest zdeterminowane, aby wybudować basen przy Chyliczkowskiej. – Zabezpieczamy na tę inwestycję ponad 61 mln złotych. Zgodnie z decyzją radnych realizacją tego zadania ma się zająć w imieniu Gminy PWiK Piaseczno - mówi burmistrz Daniel Putkiewicz.

REKLAMA

  • Budowa basenu jest jednym z priorytetowych zadań gminy Piaseczno na najbliższe lata.
  • Basen powstanie przy ul. Chyliczkowskiej.
  • Dwa lata temu rozstrzygnięto konkurs na projekt basenu w Piasecznie, który wygrała wrocławska pracownia P2PA.
  • Piaseczno zabezpiecza na budowę basenu ponad 61 mln zł.

Licząca 9 hektarów nieruchomość przy ul. Chyliczkowskiej gmina Piaseczno otrzymała w sierpniu 2017 roku od Agencji Nieruchomości Rolnej. Zgodnie z aktem notarialnym działka ma zostać wykorzystana do realizacji inwestycji infrastrukturalnych służących wykonywaniu zadań własnych gminy w zakresie kultury i kultury fizycznej w ciągu 10 lat. Decyzja o tym, by na tym terenie wybudować nowy basen, zapadła już na etapie rozmów na temat przejęcia nieruchomości od Skarbu Państwa. Pływalnia przy ul. Sikorskiego od dawna bowiem nie jest w stanie zaspokoić potrzeb rozrastającej się gminy - podaje oficjalny portal gminy Piaseczno.

Basen w Piasecznie - wizualizacja, fot. P2PA
Basen w Piasecznie - wizualizacja, fot. P2PA

Dwa lata temu rozstrzygnięto konkurs na projekt basenu w Piasecznie, który wygrała wrocławska pracownia P2PA. W zeszłym roku projekt uzyskał pozwolenie na budowę.

Jedna z najdroższych inwestycji

Będzie to jedna z najdroższych inwestycji zrealizowanych przez Gminę Piaseczno. Burmistrz wraz z radnymi i Skarbnik Gminy przejrzeli Wieloletnią Prognozę.

Zabezpieczamy na tę inwestycję ponad 61 mln złotych. Zgodnie z decyzją radnych realizacją tego zadania ma się zająć w imieniu Gminy PWiK Piaseczno, z którym podpiszemy stosowną umowę i przekażemy gminnej spółce środki na realizację przedsięwzięcia – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz.

Po dopełnieniu formalności zostanie ogłoszony przetarg na budowę nowego gminnego basenu, co powinno nastąpić w najbliższych miesiącach. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, realizacja mogłaby się rozpocząć zgodnie z planem jeszcze w tym roku - podaje oficjalny portal gminy Piaseczno.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie