×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

To już dziś - Urban regeneration and urban design

  • Autor: UM Kraków
  • 05 cze 2014 11:07
To już dziś - Urban regeneration and urban design
Urban regeneration and urban design
To już dziś - Urban regeneration and urban design

W czwartek (5 czerwca) o godz. 18:00 odbędzie się wykład "Urban regeneration and urban design" poprowadzony przez architekt Ellen Hellsten w ramach cyklu wydarzeń norweskich, składających się z wystawy plenerowej, wykładów, seminarium oraz debaty „Inside Outside Norway. Architektura demokracji". Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków.

REKLAMA

Ellen Hellsten jest partnerem w biurze architektonicznym Ghilardi + Hellsten Arkitekter. Portfolio biura składa się z projektów we wszystkich skalach i poziomach złożoności - od mostów i domów jednorodzinnych po duże budynki biurowe i obszary miejskie. Koncepcje przestrzeni publicznych oraz ich nieodłączny związek z innymi programami  stanowią składowe wiedzy praktycznej o urbanistyce w połączeniu z ideą "miejskich modernizacji". Celem prowadzonych przez biuro projektów jest stworzenie "funkcjonalnego i performatywnego" designu. Ich siła oparta jest na dogłębnych badaniach, kluczowych analizach, oportunizmie i podejmowaniu ryzyka, tam gdzie idee i koncepcje dominują nad tradycyjnymi rozwiązaniami.

Wydarzenia „Inside Outside Norway. Architektura demokracji" są efektem współpracy Krakowskiego Oddziału SARP z norweskim architektem Peterem Butenschønem, Association of Consulting Architects in Norway, Innovation Norway przy Ambasadzie Królestwa Norwegii w Warszawie oraz Konsulatu Honorowego Królestwa Norwegii w Krakowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie