×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

To najnowszy projekt Zaha Hadid Architects. Wieżowiec powstanie na Malcie

  • Autor: AL / Propertydesign.pl
  • 08 sie 2018 09:00
To najnowszy projekt Zaha Hadid Architects. Wieżowiec powstanie na Malcie
Właśnie w Paceville Zaha Hadid Architects zajęli się renowacją i przebudową Mercury House. W obiekcie o pow. 9,4 tys. mkw. znajdą się apartamenty i butikowy hotel wizualizacja VA

Główne miasteczko imprezowe Malty, stare mury, wieżowiec i Zaha Hadid Architects. Co może wyniknąć z takiego połączenia? Jest duża szansa na ciekawy projekt.

REKLAMA

Lokalizacja Malty jest doskonała, nic dziwnego, że wyspa stała się ważnym centrum handlu i turystyki. W ubiegłym roku wyspę odwiedziło prawie 2,5 miliona turystów, a turystów przybywa prawie 10 proc. rocznie. Branża hotelarska na Malcie zatrudnia aż 30 proc. populacji Malty, a przewiduje się, że w najbliższej dekadzie zatrudnienie wzrośnie do 40 proc.

Położone na wschodnim wybrzeżu Malty, Paceville rozwinęło się w ciągu ostatnich 50 lat jako główne centrum turystyki i rozrywki na wyspie. Inwestorzy coraz chętniej lokują w Paceville najnowsze projekty.

Historia Paceville to historia dynamicznego rozwoju. To właśnie na początku XX wieku niewielkie skupisko domów wakacyjnych zmieniło się w latach 60. w główny ośrodek turystyczny. Paceville znajduje się w sercu miasteczka St. Julian's. Pełne jest restauracji, barów, klubów nocnych, kasyn i marin wraz z hotelami takich marek jak Hilton, Le Meridien, InterContinental i Westin.

Stare mury odzyskają blask

Właśnie w Paceville Zaha Hadid Architects zajęli się renowacją i przebudową Mercury House. W obiekcie o pow. 9,4 tys. mkw. znajdą się apartamenty i butikowy hotel. Oprócz renowacji samego obiektu, pracownia zaprojektuje nową przestrzeń miejską z myślą o mieszkańcach i turystach. Architekci zaplanowali w przyziemiu kawiarnie i sklepy, które będą otaczały miejski plac.

Co ciekawe, budynek Mercury House stał opuszczony przez ponad dwadzieścia lat. W swój nowy projekt Zaha Hadid Architects wpiszę fasadę dawnego budynku z 1903 roku i stare podziemia. Przy tym projekcie architekci współpracują z głównym konserwatorem Malty. Zabytki zostaną odnowione i staną się integralna część nowej inwestycji.

Architekci odtworzą starą fasadę budynku i przywrócą historyczne wnętrza jako miejsce spotkań, a zarazem wejście do apartamentów i hotelu.

Nowy miejski plac dla mieszkańców i turystów

Nowe budynki zlokalizowano za odnowioną fasadą oryginalnego obiektu. Ale to właśnie oryginalny budynek Mercury House zdefiniowano jako centrum nowego miejskiego placu. Zaha Hadid Architects w nowy plac wpisali fontannę z myślą o najmłodszych. W zamierzeniu architektów plac ma być miejskiej wypoczynku i jednym z głównych miejsc spotkań na Malcie - głównie nocą.

31-piętrowy wieżowiec mieszkalny i hotelowy zaplanowano od poziomu ulicy, tak aby najpełniej zintegrować się z istniejącą tkanką miejską. Wieżowiec składa się z dwóch pionowych brył, gdzie

9-piętrowy budynek mieści apartamenty, zaś w 19-piętrowym umieszczono nowe pokoje hotelowe. Wyższy został obrócony, aby zorientować pokoje gościnne nowego hotelu na słynne lazurowe morze, a przy tym nadać bryle dynamizmu. Wyrównanie wieżowców następuje od 13 piętra.

Przejściowe kondygnacje, czyli piętra: 10, 11 i 12 mieszczą przestrzenie publiczne: hotelowe lobby, a także odkryty basen z widokiem na morze.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie