×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

To sportowa wizytówka Dolnego Śląska i jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie

  • Autor: PAP
  • Opublikowano: 07 wrz 2022 15:12
  • Zaktualizowano: 07 wrz 2022 15:16
To sportowa wizytówka Dolnego Śląska i jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie
Budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej to jedna z kluczowych inwestycji samorządu województwa dolnośląskiego, fot. facebook Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej

Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w całej Europie; tutaj będą rodziły się nowe sportowe talenty - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas inauguracji działalności Centrum.

REKLAMA

  • Budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej to jedna z kluczowych inwestycji samorządu województwa dolnośląskiego.
  • W ramach inwestycji powstał nowoczesny ośrodek biathlonu i narciarstwa biegowego.

W uroczystości inauguracji działalności Centrum wzięli udział obok premiera, minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, samorządowcy z woj. dolnośląskiego, prezesi związków sportowych, sportowcy oraz goście z zagranicy.

Morawiecki podkreślił, że budowa Centrum na Polanie Jakuszyckiej to wspaniała inwestycja, dzięki które będzie można połączyć turystykę ze sportem. "Po trzech, czterech latach budowy otwieramy Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka wybudowane kosztem ponad 200 mln zł. Jak mi przed chwilą powiedziano, to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów nie tylko w Polsce, ale w całej Europie" - powiedział premier.

Podkreślił, że w Centrum będą mogły rozwijać się młode, sportowe talenty. "Mamy do czynienia z piękną inwestycją, która doprowadzi do tego, że będziemy na pewno tutaj obserwowali rodzące się talenty polskiego sportu, które w przyszłości na pewno będą osiągały znakomite sukcesy" - powiedział szef rządu.

Zaznaczył, że Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej to wspólna inwestycja rządu i samorządu.

W nowoczesnych budynkach Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej znajdują się m.in. basen, multimedialne Muzeum Sportu i Turystyki, centrum odnowy biologicznej z siłownią, sala gimnastyczna do treningu dla siatkarzy i koszykarzy czy 38 pokoi hotelowych z komorami hipoksyjnymi. Jest tam też zaplecze konferencyjne oraz gastronomiczne i podziemny parking na ponad 140 samochodów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie