REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

To taki iPhone dla budownictwa. Nowatorskie rozwiązania dla sektora rekreacyjno-hotelowego i mieszkaniowego

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 sie 2018 12:22
To taki iPhone dla budownictwa. Nowatorskie rozwiązania dla sektora rekreacyjno-hotelowego i mieszkaniowego
fot. mat. DMDmodular
To taki iPhone dla budownictwa. Nowatorskie rozwiązania dla sektora rekreacyjno-hotelowego i mieszkaniowego
To taki iPhone dla budownictwa. Nowatorskie rozwiązania dla sektora rekreacyjno-hotelowego i mieszkaniowego
To taki iPhone dla budownictwa. Nowatorskie rozwiązania dla sektora rekreacyjno-hotelowego i mieszkaniowego
To taki iPhone dla budownictwa. Nowatorskie rozwiązania dla sektora rekreacyjno-hotelowego i mieszkaniowego

Spółka DMDmodular wprowadziła do oferty i rozpoczęła produkcję nowatorskiego rozwiązania dla sektora rekreacyjno-hotelowego i mieszkaniowego o nazwie A35V, z serii "Modular Smart Living” (MSL).

REKLAMA

- Seria MSL jest odpowiedzią na współczesną potrzebę kompaktowych, nowocześnie zaprojektowanych, ekologicznych oraz atrakcyjnych cenowo rozwiązań mieszkaniowych oferowanych na niewielkiej przestrzeni. MSL wpisuje się we współczesny trend zrównoważonego budownictwa, micro i smart przestrzeni, gdzie kluczową rolę odgrywa technologia modułowa - mówi Ewelina Woźniak-Szpakiewicz, prezes DMDmodular. - Liczymy że w ciągu najbliższego roku nabywców znajdzie nawet kilkaset produktów z naszej serii MSL- dodaje.

Technologia modułowa gwarantuje jakość i szybkość realizacji, która jest bezkonkurencyjna w porównaniu do konwencjonalnych technologii. Klienci mogą też oczekiwać, że produkt jaki zakupią, będzie ekologiczny dzięki ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko poprzez znacząco obniżoną emisję dwutlenku węgla (w porównaniu do wznoszenia obiektów w technologii tradycyjnej).

Seria DMDmodular obejmuje trzy produkty, różniące się powierzchnią (35 mkw., 40 mkw., 49 mkw.), oparte na jednym module. W ofercie są rozwiązania z dachem dwuspadowym oraz z płaskim. Produkcja pierwszego produktu pod nazwą A35V właśnie ruszyła i powinna się zakończyć w za kilka tygodni.

A35V to całoroczny dom modułowy, ze spadzistym dachem, oparty na pojedynczej ramie o wymiarach 3,4 m szerokości i 9,9 m długości. Przestronne przeszklenia zlokalizowane po obu stronach obiektu gwarantują istotne doświetlenie oraz wizualny kontakt z otoczeniem. Produkt ten (podobnie jak pozostałe obiekty z serii MSL), może pełnić funkcję “drugiego” domu zlokalizowanego poza miastem jako alternatywa dla mieszkańców metropolii, ale także stanowić uzupełnienie infrastruktury hotelowo-rekreacyjnej, pozwalając właścicielom obiektów resortowych na bardzo szybką rozbudowę swojej bazy noclegowej. A35V to także odpowiedź na potrzeby pokolenia millenialsów, którzy cenią sobie minimalizm, nowoczesność i mobilność. Funkcjonalność produktu z serii Modular Smart Living dostarcza bowiem wszystkiego, czego potrzebuje współczesny mieszkaniec miasta, w tym także możliwość przetransportowania obiektu w inną lokalizację.

Zastosowana technologia pozwala na zakwalifikowanie obiektu (zgodnie z prawem budowlanym) jako obiektu mieszkalnego, budynku zakwaterowania rekreacyjnego i turystycznego, jak również całorocznego domu letniskowego. Budynek, z racji powierzchni nie przekraczającej 35 mkw., może być także zlokalizowany na tzn. zgłoszenie, czyli bez konieczności wnioskowania o pozwolenie na budowę, zaś jego montaż trwa zaledwie kilka godzin. W pełni wykończony i wyposażony obiekt przyjeżdża w docelową lokalizację i zostaje położony na wcześniej przygotowanym fundamencie i podłączony do infrastruktury podziemnej. Spółka oferuje produkty w trzech standardach - basic, economic i premium.

- W polskiej świadomości obiekty mieszkalne o małej kubaturze przywołują negatywne skojarzenia z domkami letniskowymi, które większość z nas pamięta z rodzinnych wakacji. Modular Smart Living to jednak zupełnie inne rozwiązanie, a produkty z tej serii wykonane są w zupełnie innym standardzie i przy zastosowaniu nowoczesnych wysokojakościowych materiałów - podkreśla Ewelina Woźniak-Szpakiewicz.

Dzięki zastosowaniu ergonomicznych rozwiązań powierzchnia A35V jest komfortowa i w pełni funkcjonalna. Pomieszczenie pełniące funkcję sypialni, na dzień przekształca się w przestrzeń dzienną, a łóżko za pomocą jednej czynności chowa się w ścianie, odzyskując przestrzeń na rzecz pracowni, czy dodatkowej przestrzeni dla dzieci. To rozwiązanie, z zastosowaniem nowoczesnych mebli z grupy Multifunctional Furniture powoduje, że na powierzchni 35 mkw. dysponujemy wielofunkcyjną przestrzenią charakterystyczną dla pomieszczeń co najmniej dwukrotnie większych. Dodatkowo, obiekt będzie wyposażony w najnowsze rozwiązania z zakresu inteligentnych systemów, takich jak sterowanie oświetleniem i ogrzewaniem, czy zarządzaniem multimediami, a firma pracuje już nad kolejnymi innowacjami.

- Choć jest to propozycja dla wymagających klientów, to zainteresowanie przerosło już nasze oczekiwania. Otrzymujemy wiele zapytań z całego świata – mówi Ewelina Woźniak-Szpakiewicz.

Na świcie rozwiązania modułowe zyskują coraz większą popularność. Szerokim echem w USA odbiło się powstanie projektu Kasita, który jest projektem modułowego, bardzo nowoczesnej mało powierzchniowej jednostki mieszkaniowej. Obecnie cena tego rozwiązania to ok. 150 tys. USD. Inną ciekawą koncepcją jest projekt Coodo - modułowego mini-domu o futurystycznych zaokrąglonych rogach. Projekty te z rozwiązaniami DMDmodular łączy nowoczesne podejście do koncepcji wykorzystania powierzchni oraz zastosowania nowoczesnych materiałów i technologii.

- Dążymy do tego, aby nasz produkt był jak “iPhone dla budownictwa”. Dlatego też nie zatrzymujemy się w miejscu, a dalej pracujemy nad kolejnymi produktami z serii MSL, szukając nowych, innowacyjnych rozwiązań, współpracując z inżynierami, architektami, ekspertami branży IT oraz naukowcami z całego świata - podsumowuje Ewelina Woźniak-Szpakiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie