REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

TOP: Ekologiczne hotele wtopione w naturę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 paź 2017 12:04
TOP: Ekologiczne hotele wtopione w naturę
Stylowo pod niebem. Tree Hotel – Szwecja fot. źródło: hotels.com
TOP: Ekologiczne hotele wtopione w naturę
TOP: Ekologiczne hotele wtopione w naturę
TOP: Ekologiczne hotele wtopione w naturę
TOP: Ekologiczne hotele wtopione w naturę
TOP: Ekologiczne hotele wtopione w naturę
TOP: Ekologiczne hotele wtopione w naturę

Coraz częściej wybieramy hotele dbające o ograniczanie negatywnego wpływu na otoczenie. Zlokalizowanie takich ośrodków blisko przyrody oraz wykorzystanie w ich budowie ekologicznych materiałów pozwala na zapewnienie gościom maksymalnego komfortu, przy jak najmniejszej ingerencji w środowisko naturalne.

REKLAMA

Towarzysząca nam obecnie przyjemna, jesienna aura sprzyja weekendowym wyjazdom za miasto, gdzie zażyć można świeżego powietrza. W związku z tym eksperci z portalu hotels.com przygotowali propozycje sześciu ekologicznych hoteli, w których można spędzić jeden z przyjemnych, jesiennych weekendów.

Tree Hotel, Szwecja

W Tree Hotel goście mają możliwość obcowania z naturą w specjalnych pokojach tematycznych zlokalizowanych wśród drzew: w lustrzanym apartamencie Mirrorcube, ptasim gnieździe Bird’s Nest czy UFO. Hotel powstał z myślą o zrównoważonym podejściu do natury. Wszystkie trzy pokoje powstały z zastosowaniem technik, które w jak najmniejszym stopniu oddziałują na środowisko naturalne. Dodatkowo, każdy pokój jest wyposażony we własny ogromny hamak, umożliwiający gościom spoglądanie na gwiaździste niego i podziwianie przepięknych widoków. Nocleg w The Tree Hotel jest dostępny od 1625 zł / za noc.

Alila Jabal Akhdar, Oman

Łączący tradycję z nowoczesnością hotel Alila Jabal Akhdar w Omanie to najwyższej klasy hotel ekologiczny. Został zaprojektowany zgodnie z zasadami systemu LEED (Leader in Energy & Environmental Design – lider w zakresie energooszczędności i projektu przyjaznego dla środowiska) i stanowi doskonałe połączenie lokalnych materiałów ze współczesnością. Poszukiwacze wrażeń zachwycą się niesamowitym łańcuchem górskim Al-Hadżar, znajdującym się naprzeciwko hotelu, na wysokości 2 000 m n.p.m. Nocleg w Alila Jabal Akhdar jest dostępny od 1781 zł / za noc.

Hotel Tierra Patagonia, Chile

Drugie imię hotelu Tierra Patagonia to recycling. Wnętrze hotelu zostało całkowicie wykonane z naturalnych elementów, a meble dostarczyli lokalni rzemieślnicy, którzy wykorzystali w nich gałęzie drzew rosnących w okolicy. Niskie natężenie oświetlenia sprzyja atmosferze relaksu cenionej przez gości, pragnących bliżej pobyć z naturą. Nocleg w Tierra Patagonia jest dostępny od 2198 zł / za noc.

Battlesteads Hotel, Wielka Brytania

Sielski hotel w samym sercu Wrexham to idealne miejsce dla mieszkańców miast, którzy pragną zaznać życia poza metropolią. Posiadający własne obserwatorium hotel to gratka dla osób czekających z niecierpliwością na widok spadającej gwiazdy. Hotel zdobył Złotą Odznakę Zielonej Turystyki (Green Tourism Gold Award) i kładzie bardzo duży nacisk na posiadanie produktów lokalnego pochodzenia
w swoim menu, z dodatkiem owoców i warzyw pochodzących z własnego ogrodu. Nocleg w hotelu Battlesteads jest dostępny od 372 zł / za noc.

Conscious Hotel Vondelpark, Amsterdam

Hotele Conscious w Amsterdamie słyną z ekologicznego podejścia. Hotel aktywnie wspiera zrównoważony rozwój, o czym świadczą biurka wykonane z przetworzonych opakowań po jogurtach, lodówek i kubków po kawie. Dodatkowo jego lokalizacja, usytuowana bardzo blisko słynnego parku Vondelpark, może się pochwalić ścianą z żywych roślin w lobby, która idealnie sprawdzi się jako tło do zdjęć z podróży. Nocleg w Conscious Hotel Vondelpark jest dostępny od 334 zł / za noc.

Lefay Resort & SPA Lago di Garda

Obiekt Lefay Resort & SPA był pierwszą włoską firmą, która podpisała umowę z Ministerstwem Środowiska dotyczącą działań na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla. Hotel, który znakomicie wpisuje się w malownicze wzgórza wioski, oferuje pobyty wellness w zgodzie z naturą, równocześnie dbając o zrównoważony rozwój. Goście zastaną w hotelu wnętrza, które powstały z lokalnych materiałów, a także produkty lokalnego pochodzenia w menu, na przykład uprawiane na miejscu cytryny. Nocleg w Lefay Resort & Spa Largo di Garda jest dostępny od 1379 zł / za noc.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie