REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

TOP: Hotele (nie) idealne na Halloween

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 paź 2017 11:01
TOP: Hotele (nie) idealne na Halloween
Ballygally Castle, Irlandia Północna fot. Hotels.com
TOP: Hotele (nie) idealne na Halloween
TOP: Hotele (nie) idealne na Halloween
TOP: Hotele (nie) idealne na Halloween
TOP: Hotele (nie) idealne na Halloween
TOP: Hotele (nie) idealne na Halloween
TOP: Hotele (nie) idealne na Halloween

Oto najbardziej nawiedzone hotele na świecie, które przeniosą nas w klimat... Halloween.

REKLAMA

Od kilku lat święto Halloween zdobywa popularność również w Polsce. Coraz częściej na tę okazję przebieramy się w kostiumy przeobrażające nas w przerażające postaci, jak również planujemy specjalne atrakcje takie jak całonocne pokazy horrorów, czy wypady na weekend. W związku z tym eksperci ds. bazy noclegowej w Hotels.com przygotowali przegląd najbardziej nawiedzonych hoteli.

Ballygally Castle, Irlandia Północna

Jeśli sam pobyt w zamku nie jest dla Ciebie wystarczająco magiczny, nawiedzony przez duchy pokój w Ballygally Castle w Irlandii Północnej pozwoli Ci przeżyć coś bardziej ekscytującego. Plotka głosi, że zamczysko zamieszkują aż trzy przyjazne duchy, które błąkają się po jego wieżach. Ponadto uważa się, że jeden z pokoi ciągle zajmuje żona prawowitego właściciela zamku, Lady Isabella Shaw. Goście, którzy zarezerwowali nawiedzony pokój na samym szczycie spiralnej klatki schodowej w najstarszej części zamku twierdzą, że słyszeli złowróżbne pukanie do drzwi. Zamek w swojej ofercie posiada również wycieczkę, podczas której zwiedzający mają okazję spotkać pozostałe dwie zjawy, a także zapoznać się z historią zamku.

Ceny noclegów w Ballygally Castle zaczynają się od 471 zł za noc.

Bourbon Orleans Hotel, Nowy Orlean

Kultowy Bourbon Orleans Hotel, położony w przepięknej części miasta French Quarter ma bogatą i tętniącą życiem historię. W przeszłości hotel był elegancką historyczną salą balową i teatrem, natomiast w XIX w. został przekształcony w klasztor. Ten hotel, posiadający odznakę Loved by Guests nadaną przez użytkowników Hotels.com, należy do najznakomitszych nawiedzonych hoteli w mieście i budzi taką grozę, że stał się gwoździem programu pieszej wycieczki tematycznej po Nowym Orleanie ze zjawami w tle.

Ceny noclegów w Bourbon Orleans Hotel zaczynają się od 710 zł za dobę.

Hotel Burchianti, Florencja

Ten piękny hotel butikowy nie jest przeznaczony dla gości o słabym sercu, gdyż cieszy się sławą miejsca nawiedzonego przez zjawy i zbłąkane dusze. Z relacji jego gości wynika, że nie tylko widzieli duchy dzieci błąkające się po korytarzach, ale również ducha kobiety siedzącego na krześle. Przebywające w nawiedzonym hotelu osoby mogą również podziwiać XVI-wieczne oryginalne malowidła ścienne. W zeszłym roku udało się tu nawet sfotografować ducha!

Ceny noclegów w Hotelu Burchianti zaczynają się od 266 zł za dobę.

Toftaholm Herrgård, Szwecja

Trzeba mieć nie lada odwagę, aby zarezerwować pobyt w sielankowym hotelu Toftaholm Herrgård, położonym u brzegów jeziora Vidostern na południu Szwecji. Goście tej XIV-wiecznej posiadłości ziemskiej opowiadają o mających tam miejsce niewyjaśnionych zdarzeniach - od dziwnych odgłosów po zamykanie się rano drzwi i okien. Miejscowa legenda głosi, że hotel odwiedza duch młodzieńca o chłopskim pochodzeniu, który całym sercem pokochał córkę barona. Jego wybranka powiesiła się, gdy została zmuszona do małżeństwa z innym mężczyzną.

Ceny noclegów w Toftaholm Herrgård zaczynają się od 473 zł za dobę.

The Russell Hotel, Sydney

Russell Hotel proponuje wycieczki z duchami dla gości, którzy chcą poznać nawiedzoną przeszłość tego miejsca. Hotel jest położony w modnej dzielnicy zwanej The Rocks. Dzielnica, ciesząca się obecnie dużą popularnością, kiedyś przyciągała różnych osobników spod ciemnej gwiazdy i swawolnych marynarzy. Mówi się, że jeden z marynarzy nigdy nie zdołał wyjechać i ciągle straszy w pokoju nr 8. Niektórzy goście twierdzą nawet, że widzieli jak obserwował ich w nogach łóżka.

Ceny noclegów w The Russell Hotel zaczynają się od 433 zł za dobę.

The Mermaid Inn, Rye

Uroczy, historyczny hotel Mermaid Inn w Rye w East Sussex nawiedzają liczne zbłąkane dusze. W hotelu znajduje się nawet specjalny pokój duchów. Gwarantujemy, że podczas pobytu w tym miejscu będziesz bać się jak nigdy dotąd.

Ceny noclegów w The Mermaid Inn zaczynają się od 480 zł za dobę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie