×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Toruń buduje kompleks rekreacyjny

  • Autor: PAP
  • 16 kwi 2018 10:43
  • Aktualizacja: 16 kwi 2018 10:42
Toruń buduje kompleks rekreacyjny
fot. pixabay

Dwa baseny letnie dla dorosłych i młodzieży, a także plac zabaw, siłownia zewnętrzna oraz boisko do piłki siatkowej - tak ma wyglądać kompleks rekreacyjny na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu. Koszt inwestycji to blisko 2,4 mln zł. Prace budowlane potrwają do połowy czerwca.

REKLAMA

- Na Bydgoskim Przedmieściu, obok Centrum Konferencyjnego Park budujemy baseny letnie. Będzie to kompleks podobny do tego, który od lat funkcjonuje na Skarpie. W jego skład wejdą 2 baseny dla dorosłych i młodzieży oraz jeden dla dzieci. Przy basenach powstanie również plac zabaw, siłownia zewnętrzna oraz boisko do piłki siatkowej - napisał w mediach społecznościowych prezydent Torunia Michał Zaleski.

Pierwszym etapem inwestycji była wycinka 24 drzew. "Została ona dokonana zgodnie z decyzją Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W tym przypadku inwestor nie dokona nowych nasadzeń, za to wpłacił do Urzędu Miasta Torunia kwotę w wysokości 43 490 zł" - wskazała Magdalena Winiarska z Urzędu Miasta Torunia.

Wylane zostały już także płyty betonowe, które będą podstawą dla trzech niecek basenów. Powstaje także budynek socjalny - z drewna.

Toruńskie baseny letnie mają mieć od 6 na 12 do 12 na 25 metrów oraz od 0,6 do 1,5 m głębokości w zależności od przeznaczenia dla różnych grup wiekowych. Inwestycja obejmuje również m.in. zaprojektowanie i wykonanie trawników, chodników oraz ścieżki rowerowej, budynków oraz instalacji dla pomieszczeń kasowych, sanitarnych, przebieralni czy mobilnego punktu gastronomicznego.

W ramach kompleksu rekreacyjnego powstaną także plac zabaw, siłownia zewnętrzna oraz boisko do gry w siatkówkę. Kwota zapisana na ten cel w miejskim budżecie na 2018 rok to blisko 2,4 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie