Toruń wykupuje chryzantemy i posadzi je w przestrzeni miejskiejUM Toruń, www.torun.pl - 03-11-2020 10:14


Kwiaty, których przedsiębiorcom nie udało się sprzedać w wyniku zamkniętych cmentarzy, zostaną zasadzone w kilku lokalizacjach w mieście, podaje Torun.pl. Kwiaty pojawią się m.in. wokół pomnika marszałka Piłsudskiego i w sąsiedztwie Skweru Marynarki Wojennej,

– Tak jak wiele miast w Polsce, tak i my w Toruniu choć odrobinę chcemy pomóc i uratować rośliny już wyhodowane. Dlatego zdecydowaliśmy się na wykup ok. 3000 doniczek z chryzantemami. Chcemy nimi obsadzić tereny w mieście – poinformował prezydent Michał Zaleski.

Chryzantemy zatem pojawią się wokół pomników: marszałka Piłsudskiego, gen. J. Hallera, Jana Pawła II, ks. J. Popiełuszki, Wojsk Balonowych, Ofiar Zbrodni Pomorskiej, a także w miejscu pamięci na osiedlu Glinki. Kwiaty będą także zasadzone na bulwarze w sąsiedztwie Skweru Marynarki Wojennej oraz w donicach i parkletach na terenie zespołu staromiejskiego.

W pomoc włączy się również spółka Ubitor. Wykupi partię kwiatów od swoich najemców, którzy płacą za miejsce handlu cały rok, aby posadzić je w miejscach pamięci m.in. na Cmentarzu Komunalnym nr 1, Barbarce, Szmalcówce, a także przy grobach Honorowych Obywateli Torunia.