×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Trakt Królewski z iluminacją i Orszakiem Trzech Króli

  • Autor: UM Warszawa
  • 04 sty 2019 09:48
fot. UM Warszawa

5 i 6 stycznia br., mieszkańcy Warszawy w blasku świątecznej iluminacji będą przechadzać się zamienionymi w deptak Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem. A w ciągu dnia Traktem przejdzie Orszak Trzech Króli.

REKLAMA

Od północy z piątku, 4 stycznia na sobotę, 5 stycznia, zamknięte dla samochodów będą ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do Miodowej, (dopuszczony będzie ruch rowerów). W tym czasie Trakt Królewski stanie się deptakiem, na którym spacerowicze będą mogli podziwiać świąteczną iluminację. Ponownie ruch wróci tutaj w nocy z niedzieli na poniedziałek (6/7 stycznia).

Trakt Królewski jest główną osią iluminacji – od pl. Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu. Iluminacją rozświetlone są również Stare Miasto, Al. Jerozolimskie wraz z mostem Józefa Poniatowskiego, al. „Solidarności” wraz z mostem Śląsko-Dąbrowskim, pl. Bankowy, ul. Marszałkowska wraz z pl. Konstytucji, ulice Świętokrzyska, Mokotowska i Targowa.

W niedzielę, 6 stycznia Traktem Królewskim przejdzie 10. Orszak Trzech Króli. Uczestnicy wyruszą z pl. Zamkowego ok. godz. 12.00 i przejdą Krakowskim Przedmieściem oraz Królewską na pl. marsz. J. Piłsudskiego. Od ok. godz. 11.30 do ok. godz. 13.00 wyłączone z ruchu kołowego będą ulice Królewska (od pl. marsz. J. Piłsudskiego do Krakowskiego Przedmieścia) i pl. marsz. J. Piłsudskiego (od Królewskiej do Ossolińskich).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie