REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Tramwaj na Gocław - znamy wyniki konsultacji

  • Autor: UM Warszawa
  • 20 lip 2018 10:12
fot. UM Warszawa

Można się już zapoznać z raportem z konsultacji dotyczących zagospodarowania terenu trasy tramwajowej na warszawski Gocław, wzdłuż Kanału Wystawowego.

REKLAMA

Nowa trasa na Gocław, o długości niemal 4 km, będzie biegła od alei Waszyngtona wzdłuż niezabudowanego brzegu Kanału Wystawowego. Tam zostanie urządzony zielony zadrzewiony pas, oddzielający trasę od zabudowań. Dalej, na osiedlu Gocław, trasa tramwajowa zostanie zbudowana w ciągu ul. Bora Komorowskiego i skończy się w miejscu obecnej pętli autobusowej przy Trasie Siekierkowskiej.

W wyniku przeprowadzonych konsultacji społecznych zadecydowano, że pas wzdłuż Kanału Wystawowego będzie miał szerokość ok. 42 metrów (wariant WII, pośredni). A finalna wersja opracowania tego wariantu będzie uwzględniała m.in. następujące zmiany zgłoszone przez mieszkańców: zmniejszenie zakresu ingerencji w teren ROD „Energetyk-Górnik-Nauczyciel” w rejonie alei Górniczej i planowanych przystanków tramwajowych w rejonie ul. Zwycięzców; przesunięcie o ok. 70 m w kierunku południowym przystanków tramwajowych w rejonie ul. Zwycięzców; zwiększenie przestrzeni zieleni buforowej między torowiskiem a ogrodzeniem rodzinnych ogrodów działkowych (5 m); wyposażenie w urządzenia sygnalizacji świetlnej przejść i przejazdów przez torowisko; poprowadzenie ruchu rowerowego po stronie zachodniej Kanału Wystawowego (rezygnacja z tranzytowej drogi dla rowerów po stronie wschodniej z uwagi na zakres dostępnego terenu)
skorygowanie przebiegu ciągów pieszych i wykonanie ich nawierzchni z materiałów przepuszczających wodę.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie