×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tramwaj Zwany Zaczytaniem wyjechał na ulice Szczecina

  • Autor: PAP
  • 28 cze 2018 16:56
  • Aktualizacja: 28 cze 2018 16:57
fot. pixabay.com

Tramwaj Zwany Zaczytaniem – zabytkowy pojazd promujący czytelnictwo - wyjechał na ulice Szczecina. Można w nim spotkać się z pisarzami, posłuchać czytanych przez autorów powieści, a także zabrać książkę do domu.

REKLAMA

Zabytkowy tramwaj typu N z połowy ubiegłego wieku rozpoczął kursowanie w czwartek z przystanku przy ulicy Dworcowej. Niemal natychmiast zapełnił się pasażerami.

"Promujemy czytelnictwo, ale też nasze szczecińskie instytucje, bo chcemy wychować czytelników, którzy będą przychodzili do biblioteki, będą odwiedzali galerie, będą odwiedzali muzea, korzystali z atrakcji miasta. A lato sprzyja organizowaniu takich nietypowych imprez" - powiedziała Anna Rutkowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Dodała, że nie spodziewała się tak dużego zainteresowania akcją wśród mieszkańców.

"Kiedy przejeżdżaliśmy przez miasto, wszyscy nam machali, uśmiechali się, to niesamowite przeżycie dla nas" - powiedziała Rutkowska. Zaznaczyła, że widać, iż szczecinianie lubią książki. "Biblioteki u nas w Szczecinie się nie zamykają, są księgarnie, które sobie świetnie radzą. Będę powtarzać, że my naprawdę czytamy" - wyjaśniła Rutkowska.

Z Tramwaju Zwanego Zaczytaniem można zabrać do domu książkę z pieczątką akcji. Jest ona też ważnym do końca roku biletem wstępu do Trafostacji Sztuki i Muzeum Techniki i Komunikacji.

"Przyjechałam z Gryfina załatwić swoje sprawy, usłyszałam w radiu, że jest taki tramwaj i pomyślałam, że to fajna przygoda. Poza tym, to bardzo dobra inicjatywa" - powiedziała jedna z pasażerek literackiego tramwaju.

Do spotkań z czytelnikami w tramwaju zostali też zaproszeni szczecińscy pisarze, m.in. autor kryminałów Marek Stelar i pisząca książki dla dzieci Barbara Stenka. Ich książki będą czytać aktorzy. Na przystanku przy pl. Grunwaldzkim na miłośników książek czekał zabytkowy żuk strażacki z kolekcji Muzeum Techniki i Komunikacji, a także stoiska z książkami oraz fotobudka.

Literacki tramwaj będzie jeździł po centrum Szczecina do wieczora. Akcję zorganizowały m.in. Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie, Muzeum Techniki i Komunikacji, Trafostacja Sztuki, Kluboksięgarnia Fika i Urząd Miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie