×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Trasa pieszo-rowerowa wzdłuż malowniczo wijącej się przez Gorzów rzeki

  • Autor: PAP
  • 20 lis 2018 11:37
fot. Fotolia

W najbliższy weekend odbędą się trzy imprezy przybliżające mieszkańcom trasę pieszo-rowerową budowaną wzdłuż Kłodawki - niewielkiej rzeki przepływającej m.in. przez centrum Gorzowa Wielkopolskiego.

REKLAMA

Zakończenie inwestycji zaplanowano na grudzień 2019 r., a jej wartość to 12,7 mln zł, z czego 10,7 mln stanowi unijne dofinansowanie.

"Projekt obejmuje ścieżki wzdłuż malowniczo wijącej się przez Gorzów rzeczki wraz z wieloma elementami małej architektury służącymi wypoczynkowi i rekreacji" - poinformowała we wtorek dyr. Wydział Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Marta Liberkowska.

Na przykład w rejonie skrzyżowania ul. Składowej i Garbary będzie plac rowerowy ze stacja naprawy jednośladów. W kilku innych lokalizacjach powstają place zabaw dla dzieci, będzie plenerowa siłownia czy łąka harcerska z wiatą i wigwamami.

Ponadto powstanie pięć kładek przez Kłodawkę, trzy rampy oraz oświetlenie wzdłuż trasy. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej zmodernizuje także dwa podwórka zlokalizowane przy rzeczce.

W ramach promocji inwestycji w piątek (23 listopada) w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpocznie się prezentacja multimedialna na temat rzeki Kłodawki i związanych z nią ciekawostek historycznych i przyrodniczych. Po prezentacji będzie poczęstunek oraz spacer z przewodnikiem wzdłuż fragmentu trasy pieszo - rowerowej.

W sobotę na tzw. skwerze malarzy przy ulicy Łokietka, od godziny 14 do 16 zorganizowane zostaną rodzinne gry i zabawy. Natomiast w niedzielę od godz. 13 na ulicy Garbary zaplanowano trzygodzinne spotkanie podwórkowe, m.in. z niespodziankami dla najmłodszych.

Kłodawka jest prawobrzeżnym dopływem rzeki Warty, do której wpada w Gorzowie. Mierzy nieco ponad 27 km i wypływa z Jeziora Karskie Wielkie na Pojezierzu Myśliborskim w woj. zachodniopomorskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie