"True/Fake" - nowa instalacja w łódzkim parkuUM Łódź - 17-05-2017 12:44


W ramach programu „Przecieki Sztuki" w Łodzi powstała kolejna instalacja artystyczna. „True/Fake" to dzieło Baptiste Loprieno, francuskiego artysty związanego z Akademią Sztuk Pięknych. Instalacje można już oglądać w Parku Staromiejskim, a od 16 maja do 16 czerwca br. można zgłaszać się do kolejnej edycji programu.

Artysta stworzył rodzaj mikroinstalacji artystycznej. Autor, wykorzystując sztuczną trawę, wykonał dwa napisy Fake (fałszywy, udawany) oraz True (prawdziwy, autentyczny) i umieścił je na prawdziwej trawie w parku. - Instalacja dotyczy naszej percepcji, sposobu postrzegania otaczającego świata oraz różnic pomiędzy tym, co prawdziwe i sztuczne - opowiada Baptiste Loprieno.

Jak informuje oficjalny portal miejski Łodzi, celem projektu „Przecieki Sztuki" jest ułatwienie młodym artystom i twórcom zaistnienia w artystycznym świecie. To szansa na zaprezentowanie swoich idei i koncepcji. W ramach programu można otrzymać 10 tys. zł na realizację własnego pomysłu w dowolnej formie. W drugiej edycji wybrane zostaną trzy najciekawsze projekty, które zostaną dofinansowane i zrealizowane w przestrzeni miejskiej.

Do tej pory w ramach programu „Przecieki Sztuki" zrealizowano trzy projekty: happening artystyczny w parku Sienkiewicza Anny Pacholik, „8m³ Ciszy" Borysa Kosmynki w Manufakturze oraz instalacja skate przy skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Struga Janka Markiewicza.