×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Trwa betonowanie płyty wiaduktu przy ul. Batorego w Rzeszowie

  • Autor: PAP
  • 30 lis 2021 15:34
Trwa betonowanie płyty wiaduktu przy ul. Batorego w Rzeszowie
Trwa betonowanie płyty wiaduktu przy ul. Batorego w Rzeszowie, fot. shutterstock

Ok. 4000 ton betonu zużytych zostanie do betonowania płyty dennej wiadukty przy ul. Batorego w Rzeszowie - poinformował we wtorek Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa. Operacja, która rozpoczęła się w poniedziałek, potrwa do wtorkowego wieczoru.

REKLAMA

Gernand dodał, że udział w przedsięwzięciu bierze 16 betoniarek, które pracują w ruchu ciągłym. "W sumie do betonowania płyty dennej wiaduktu przy ul. Batorego zużytych zostanie ok. 4000 ton betonu. Do samego zbrojenia płyty wykorzystano 170 ton stali" - podał.

Rozpoczęta w poniedziałek operacja to drugie w historii Rzeszowa tak duże przedsięwzięcie tego typu. "Większe zostało wykonane tylko przy okazji budowy mostu im. (Tadeusza) Mazowieckiego" - przypomniał Gernand.

Płyta denna stanowi rozparcie murów oporowych wiaduktu wykonanego już przez PKP. Zabezpiecza jednocześnie całą konstrukcję przed wyporem wody gruntowej. Zabetonowanie płyty stanowi pewnego rodzaju "kamień milowy" budowy, ponieważ jest to najgłębiej położony element konstrukcji wiaduktu, umożliwiający wykonanie kolejnych robót.

Inwestycja jest realizowana w ramach przebudowy układu kilkunastu ulic w centrum stolicy Podkarpacia. Wartość tego przedsięwzięcia to ok. 50 mln zł. Prace mają zakończyć się pod koniec przyszłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie