Trwa budowa Kliniki Budzik dla dorosłychPAP - 16-11-2020 14:39


W stolicy trwa budowa Kliniki Budzik dla osób dorosłych, które są po ciężkich urazach mózgu przebywają w śpiączce.

Klinika powstanie w Warszawie przy Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim. Jej budowę rozpoczęto w ubiegłym roku i postępuje mimo - jak wskazano w komunikacie prasowym - "niesprzyjającej aury pogodowo-pandemicznej". Podkreślono również, że wymaga ona "zaangażowania wielu podmiotów".

Projekt "Budzik dla dorosłych" Fundacji Ewy Błaszczyk wygrał w ogłoszonym przez Fundusz Sprawiedliwości konkursie na utworzenie ośrodka rehabilitacji dla ofiar ciężkich wypadków.

"Budzik dla dorosłych" będzie pierwszym z centrów specjalistycznych rehabilitacji osób pokrzywdzonych, które doznały uszczerbku na zdrowiu lub wymagają szczególnej opieki. Utworzenie centrów, które będą częścią ogólnopolskiej sieci pomocy, zakładał Program Pomocy Osobom Pokrzywdzonym. Budowa sieci powstaje dzięki dotacjom z Funduszu Sprawiedliwości.

W istniejącej przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie od lipca 2013 r. Klinice Budzik dla dzieci wybudziło się już ponad 70 dzieci. To pierwsza taka klinika w Polsce. Powstała z inicjatywy Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?".(PAP)

Autor: Dorota Stelmaszczyk

dst/ joz/