REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Trwa budowa najwyższego biurowca w Poznaniu

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 05 paź 2021 12:37
Trwa budowa najwyższego biurowca w Poznaniu
W Poznaniu na powierzchnię wychodzi biurowiec Andersia Silver, fot. mat. pras.

W Poznaniu na powierzchnię wychodzi biurowiec Andersia Silver projektu pracowni Ewy i Stanisława Sipińskich. Poziom zero obejmujący konstrukcję części podziemnej budynku został zakończony z dwumiesięcznym wyprzedzeniem i trzy podziemne kondygnacje są już gotowe.

REKLAMA

– Prace na budowie najwyższego poznańskiego biurowca idą zgodnie z planem. Zakończony został poziom zero inwestycji i według przyjętego harmonogramu mamy w tej chwili przestój prac na placu budowy spowodowany działaniami przygotowawczymi do dalszej realizacji projektu. Aktualnie trwają procedury przetargowe Generalnego Wykonawcy na podwykonawców, a także koordynacja tychże podwykonawców oraz dostaw – informuje Piotr Trybusz, dyrektor sprzedaży z firmy PROBUILD, reprezentującej Von der Heyden Group.

Wykonawcą prac jest PORR Polska, a zakończone realizacje w obrębie poziomu zero obejmowały konstrukcję znajdujących się pod ziemią trzech kondygnacji z planowanymi tam 244 miejscami parkingowymi.

Budowa Andersia Silver ruszyła w 2020 r. Biurowiec, zamykający realizowaną od 25 lat przez Von der Heyden Group inwestycję, ma zostać oddany do użytku w II połowie 2023 r. To finalna realizacja kompleksu zlokalizowanego przy Placu Andersa. Niższa cześć biurowca stanie od strony ulicy Królowej Jadwigi, natomiast wyższa od ulicy Krakowskiej. Andersia Silver mająca stać się biznesową wizytówką Poznania w swoim najwyższym punkcie będzie miała 117,5 metrów wysokości i prawie 40 tys. m2 powierzchni użytkowej rozłożonej na 25 kondygnacjach. Zaprojektowany przez poznańską Pracownię Projektową Ewy i Stanisława Sipińskich biurowiec będzie także jednym z najbardziej przyjaznych środowisku budynków w Poznaniu. Ma otrzymać certyfikat LEED na poziomie Gold potwierdzający ekologiczne rozwiązania zastosowane na etapie projektu i budowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie