×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Trwa głosowanie na najlepszy pawilon EXPO 2020. Czy dzieło pracowni WXCA wygra?

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • Opublikowano: 23 lut 2022 15:47
  • Zaktualizowano: 23 lut 2022 15:48
Trwa głosowanie na najlepszy pawilon EXPO 2020. Czy dzieło pracowni WXCA wygra?
Trwa głosowanie na najlepszy pawilon EXPO 2020. Czy dzieło pracowni WXCA wygra?, fot. mat. pras.

Magazyn Ehxibitor stworzył plebiscyt, w ramach którego internauci z całego świata mogą oddawać głosy na najlepszy pawilon stworzony na wystawę EXPO 2020. O wygraną walczy realizacja pracowni WXCA.

REKLAMA

1 października 2021 roku w Dubaju otwarto cykliczną Wystawę Światową EXPO 2020, w ramach której poszczególne kraje prezentują swój dorobek kulturalny, naukowy i techniczny w formie instalacji przestrzennych i pawilonów.  Autorem budynku Pawilonu Polski i wystawy są WXCA oraz Bellprat Partner ze Szwajcarii. Tutaj można oddać głos na naszego reprezentanta. 

Pawilon Polski na EXPO 2020 w Dubaju daje możliwość poprowadzenia pięknej, wielowątkowej opowieści o polskiej innowacyjności inspirowanej przyrodą i znaczeniu Polski w świecie. Jego koncepcja idealnie wpisuje się i w wiodące motto wystawy – „łącząc umysły, tworzymy przyszłość”, i hasła sektora, w którym znajduje się Pawilon Polski – „mobilność”, i samego pawilonu – „Polska. Kreatywność inspirowana naturą”.

Uwagę turystów przyciąga kinetyczna rzeźba okalająca budynek, wizualizująca wędrujące ptaki, będąca metaforą mobilności. Cała architektura obiektu wykonuje gest zaproszenia: do odpoczynku w cieniu rozłożystego zadaszenia, wspólnej biesiady, kontemplacji, podróży przez różnorodne krajobrazy. Niebanalny pawilon krok po kroku będzie odkrywał przed gośćmi tajemnice polskiej kultury, natury i technologii.

Odwiedzający polską wizytówkę na Światowej Wystawie EXPO w Dubaju doświadczą podróży nie tylko wśród bogactw przyrody, ale także wielu przykładów zrównoważonego rozwoju i technologii sprzyjających środowisku. Ścieżkę zwiedzania przemierza się płynnie, intuicyjnie, krok po kroku poznając kolejne ciekawostki o Polsce. Swobodna wędrówka po kolejnych przestrzeniach pawilonu doprowadzi gości do punktu, w którym będą mogli połączyć wszystkie odkryte elementy opowieści o naszym kraju i zrozumieć, jak niezbędne jest rozsądne czerpanie z natury do mądrego kreowania współczesnego świata i jak ważną rolę w tym odgrywają Polacy. – My nie projektowaliśmy budynku. My tworzyliśmy bardzo wielowarstwowe zjawisko i doświadczenie – uważa Michał Czerwiński, współautor projektu z WXCA.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie