Trwa moda na łódzkie kamienice? Zabytkowy budynek idzie pod młotekUM Łódź - 19-05-2017 15:08


Miasto Łódź planuje wystawić na sprzedaż kamienicę Fiszera przy ul. Piotrkowskiej 54, połączoną z budynkiem przy ul. Narutowicza 1.

- Rynek wykazuje coraz większe zainteresowanie nieruchomościami w Łodzi, w tym również kamienicami i obiektami zabytkowymi. Dlatego w ramach próby chcemy wystawić na sprzedaż kamienicę Fiszera przy ul. Piotrkowskiej 54, połączoną z budynkiem przy ul. Narutowicza 1, które zostały już w części zrewitalizowane w ramach programu „Mia100 Kamienic" - powiedział Tomasz Piotrowski, dyrektor Departamentu Prezydenta UMŁ.

Początkowo obiekt miał być przeznaczony na cele publiczne i wejść do projektu rewitalizacji obszarowej, ale być może przekazanie go nowemu inwestorowi i skomercjalizowanie nada mu bardziej praktyczne funkcje. Wpisana do rejestru zabytków kamienica znajduje się w samym centrum miasta, niedaleko od dworca Łódź Fabryczna oraz w bliskości planowanego przystanku kolei w tunelu średnicowym. Na razie miasto wykonało prace remontowe elewacji i konstrukcji za ok. 5 mln zł. Jeśli dojdzie do ewentualnej sprzedaży pozostałe koszty modernizacji poniesie najemca - informuje oficjalny portal miejski Łodzi.

- Dla sprzedaży tej nieruchomości o łącznej powierzchni użytkowej 4 tys. m kw. potrzebna będzie zgoda Rady Miejskiej, a ewentualny przetarg na zakup kamienicy wraz z gotową dokumentacją i pozwoleniem na budowę mógłby się odbyć na przełomie listopada i grudnia br. - wyjaśnia dyrektor Wydziału Zbywania i Nabywania Nieruchomości UMŁ Marek Jóźwiak.