Trwa modernizacja stacji PKP w RadymniePAP - 23-10-2019 16:11


Zakończenie remontu stacji PKP Radymno zaplanowane jest pod koniec tego roku - poinformowała PAP Dorota Szalacha z biura prasowego PKP PLK. Dodała, że będą nowe wiaty, wygodniejsze perony i kładka z windami dla osób niepełnosprawnych.

Na stacji zakończono już prace przy torze o długości blisko 1 km. "Obecnie wymieniane są szyny, podkłady oraz podsypki w drugim torze. Prace obejmują również peron - wykonawca rozpoczął już układanie nowych płyt" - mówiła Szalacha.

Docelowo peron będzie wyższy i ułatwi pasażerom wsiadanie do pociągu. Na peronie pojawią się też nowe wiaty, ławki, oznakowanie i tablice informacyjne.

Szalacha zaznaczyła, że ułatwieniem dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się będzie system oznakowania dotykowego - ścieżki dotykowe, pola uwagi i pasy ostrzegawcze. "Lepszą i bezpieczniejszą komunikację na stacji zapewni dodatkowo kładka nad torami. Obiekt zostanie wyposażony w dwie ogólnodostępne windy. Zakończenie remontu zaplanowane jest pod koniec br." - podkreśliła.

Szalacha przypomniała, że dotąd w ramach remontu trasy Rzeszów-Przemyśl odnowiono 17 stacji i przystanków kolejowych.

W tym roku na tej linii zmodernizowane będą również dwa przejazdy kolejowo-drogowe w Przemyślu oraz przepust w Przeworsku. Jak powiedziała Szalacha, dzięki modernizacji tych obiektów zwiększy się poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. "W Przemyślu na skrzyżowaniach drogi z torem zamontowane zostaną urządzenia samoczynnej sygnalizacji. Światła i półrogatki będą ostrzegały przed nadjeżdżającym pociągiem" - dodała.

W latach 2016-2018 PKP PLK zrealizowały inwestycje na trasie Rzeszów-Przemyśl za blisko 76 mln zł.