×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Trwa remont zabytkowej willi w Warszawie. Koniec jeszcze w tym roku

  • Autor: UM Warszawa
  • 30 maj 2023 13:43
  • Aktualizacja: 30 maj 2023 13:48
Trwa remont zabytkowej willi w Warszawie. Koniec jeszcze w tym roku
Przy ulicy Modlińskiej 257 w Warszawie trwa remont trzech zabytkowych budynków, w których działać będzie centrum lokalne dla mieszkańców Białołęki. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia MXL4. fot. UM Warszawa (Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta)

W Warszawie trwa remont kompleksu zabytkowych budynków przy ul. Modlińskiej 257. Odnawiana jest secesyjna willa i towarzyszące jej oficyny. Remont całości zakończy się jeszcze w tym roku.

REKLAMA

  • Trwa remont zabytkowych budynków przy ulicy Modlińskiej 257.
  • Remontowany obiekt składa się z willi oraz dwóch oficyn, w których działać będzie centrum lokalne dla mieszkańców Białołęki.
  • Remont całego kompleksu zakończy się jeszcze w tym roku.

Secesyjna willa przy ul. Modlińskiej w Warszawie odzyskuje świetność. Willa została wybudowana prawdopodobnie na początku XX wieku dla Leona Hajdzionego w duchu powściągliwej secesji. Zabytek składa się z budynku głównego i dwóch parterowych oficynek.

Secesyjna willa ma już nowy dach i tynki na ścianach zewnętrznych, a w środku powstają ścianki działowe i trwa budowa instalacji: sanitarnej, elektrycznej i teletechnicznej.

Z kolei w oficynach bocznych wzmocnione zostały ściany i wymienione stropy, a nowe konstrukcje dachów przykryła blacha tytanowo-cynkowa. Gotowe są też tynki na ścianach zewnętrznych i wewnętrznych. W środku trwają już prace instalacyjne i wykończeniowe.

Pod czujnym okiem konserwatora zabytków

Nad zachowaniem zabytkowego charakteru obiektu czuwa Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków. Pracom konserwatorskim poddawane będą m.in. relikty polichromii na ścianach i sufitach, lamperia i podsufitki na klatce schodowej, drewniane elementy schodów ze stalową balustradą oraz posadzki z terakoty i klepki dębowej.

Odtworzone będą także okna i drzwi, metalowe elementy ozdobne na dachach budynków i koszyki na donice kwiatowe. Odrestaurowane zostaną dwa piece kaflowe. Z kolej przed oficyny powróci niski płotek na wzór historycznego. Zostaną również odtworzone dwie ozdobne bramy od strony ul. Modlińskiej.

Koszt inwestycji to ponad 7 milionów złotych. Remont całego kompleksu ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie