×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Trwa rozbudowa ważnego skrzyżowana w Rzeszowie

  • Autor: PAP
  • 14 lut 2023 12:07
Trwa rozbudowa ważnego skrzyżowana w Rzeszowie
Trwa rozbudowa ważnego skrzyżowana w Rzeszowie, fot. shutterstock

Koryto pod konstrukcję jezdni na zatoce autobusowej i poszerzeniach przy ul. Lwowskiej i ul. Mieszka I już jest. Robotnicy pracują teraz przy przebudowie instalacji podziemnych.

REKLAMA

Przebudowa skrzyżowania rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. Chcieli tego mieszkańcy sąsiednich bloków. Aby wyjechać z ul. Mieszka I w kierunku centrum miasta, teraz muszą przejechać przez dwa pasy, zatrzymać się na środku jezdni, przepuścić jadące ul. Lwowską auta, a następnie włączyć się do ruchu. Przebudowa skrzyżowania rozwiąże ten problem.

Prace obejmą m.in. zmianę geometrii skrzyżowania, budowę sygnalizacji świetlnej, przebudowę ul. Lwowskiej na długości 270 m i budowę chodników oraz ścieżek pieszo-rowerowych. Przebudowane zostaną także zatoki autobusowe i sieć podziemnych instalacji. Z kolei przebudowa ul. Mieszka I obejmuje odcinek o długości 120 m.

Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, firma MG Infrastruktura, wykonawca inwestycji, zrobił już m.in. koryto pod konstrukcję jezdni na zatoce autobusowej i poszerzeniach ul. Lwowskiej i ul. Mieszka I. Ułożono też warstwy nowego podłoża. - Przebudowane i zabezpieczone zostały już sieci teletechniczne, zaawansowana jest przebudowa instalacji elektrycznej - powiedział Artur Gernand.

Rozbudowa skrzyżowania, która pochłonie ponad 5,5 mln zł, ma się zakończyć w sierpniu tego roku. Inwestycję współfinansuje Unia Europejska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie