×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Trwa wyburzanie budynków na rzecz nowego pasażu w Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • 14 paź 2021 10:47
Trwa wyburzanie budynków na rzecz nowego pasażu w Łodzi
Trwa wyburzanie budynków na rzecz nowego pasażu w Łodzi, fot. UMŁ

Ciężki sprzęt wyburza stare oficyny przy ul. Nawrot w Łodzi. To tędy poprowadzi nowa uliczka, która powstanie w przebiciu wewnątrzkwartałowym, jakie połączy ją z placem Komuny Paryskiej.

REKLAMA

Widok koparek i znikająca oficyna to sygnał, że Łódź zbliża się do rozpoczęcia kolejnej inwestycji w programie rewitalizacji centrum miasta. Poza remontami kamienic, przebudową ulic i modernizacją parków, miasto zaplanowało także nową sieć kameralnych pasaży, które prowadzą wnętrzami śródmiejskich kwartałów.

– Rozbiórki to ostatni etap prac przygotowawczych przed rozpoczęciem budowy. Kończymy właśnie dokumentację i ogłosimy niebawem przetarg na wykonawcę, który wiosną przyszłego roku rozpocznie budowę nowej uliczki do placu Komuny Paryskiej. Będzie zaczynała się na ul. Nawrot, a na pasaż Schillera będzie wychodzić przez starą fabrykę, w parterze której zostanie wybita nowa brama, podobnie jak przy ul. Tuwima 10 – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich. 

Nowy pasaż będzie się składał z chodników i jezdni. Po bokach powstaną miejsca parkingowe, a ruch na ulicy zostanie uspokojony. Będzie służył głównie spacerom i wjazdom docelowym. Istniejąca zieleń zostanie uzupełniona o nową, a najbardziej okazałe drzewa podświetlone.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie