×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Trwają ostatnie prace przy nowym łódzkim woonerfie

  • Autor: UM Łódź
  • 29 mar 2022 12:08
Trwają ostatnie prace przy nowym łódzkim woonerfie
Trwają ostatnie prace przy nowym łódzkim woonerfie, fot. UMŁ

Będzie zielono i przyjaźnie dla pieszych oraz rowerzystów na ul. Stefanowskiego w Łodzi. Dobiegają końca prace na tej ulicy, która dzięki Budżetowi Obywatelskiemu zamieniła się w woonerf. Ostatni etap to nasadzenia roślin.

REKLAMA

Ulica Stefanowskiego, łącząca kampus Politechniki Łódzkiej, zaczęła zmieniać się w ubiegłym roku. Pierwszy etap inwestycji kosztował prawie 2,6 mln zł. i zamienił fragment ulicy Stefanowskiego, od Radwańskiej do Potza, w przyjazny woonerf. Przebudowane zostało oświetlenie oraz miejsca parkingowe, postawiono nowe ławki, kosze, stojaki rowerowe, nasadzona została dodatkowa roślinność – lipy, berberysy i pęcherznice. W tej części powstały też dwa miejsca do spotkań.

Woonerf remontowany w ramach Budżetu Obywatelskiego

Przebudowa drugiej części ulicy Stefanowskiego wygrała dzięki głosom łodzian w Budżecie Obywatelskim na lata 2019/2020. W ramach tego projektu przebudowywany był fragment od ulicy Potza do Skorupki. Tutaj wymienione zostały chodniki, wymalowane miejsca postojowe, zlikwidowany murek i zbudowane oświetlenie. Pojawiły się także ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe, a po zachodniej stronie ulicy zieleniec z nowymi nasadzeniami. Znaczna część inwestycji została zakończona zimą, teraz trwają nasadzenia, które zakończą się w kwietniu. Przy ulicy pojawią się berberysy, rozplenica i hortensje.
 


 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie