REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Trwają prace na ul. św. Wawrzyńca w Poznaniu

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 22 wrz 2021 11:35
Trwają prace na ul. św. Wawrzyńca w Poznaniu
Poprzednia grafika Następna grafika Prace na ul. św. Wawrzyńca coraz bardziej zaawansowane fot. PIM

Nowy odcinek ul. św. Wawrzyńca na Jeżycach w Poznaniu powstaje wzdłuż nasypu kolejowego między skrzyżowaniem z ul. Niestachowską i Żeromskiego a skrzyżowaniem z ul. Kościelną. Będą tu nowe chodniki i trasa rowerowa.

REKLAMA

Zakończenie prac budowlanych na ul. św. Wawrzyńca w Poznaniu planowane jest jeszcze ne ten rok . Nowa droga odciąży część śródmiejskiego odcinka ul Dąbrowskiego, zwiększy bezpieczeństwo pieszych, a kierowcom zagwarantuje lepszy wyjazd z Jeżyc.

Większość nowego odcinka jezdni pokryto już pierwszą warstwą nawierzchni bitumicznej. Trwają roboty brukarskie, w ramach których układane są chodniki, krawężniki i obrzeża ulicy. Powstaje też droga rowerowa.

Na placu budowy prowadzone są roboty drogowe, ale też instalacyjne związane m.in. z oświetleniem ulicznym i sygnalizacją świetlną.  Planowane jest założenie zieleni, montaż małej architektury oraz wykonanie oznakowania.

Nowa droga będzie jednojezdniowa, kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Roboty obejmują także budowę przystanków autobusowych oraz zjazdów do posesji, a także rozbudowę skrzyżowań.

Źródło: Poznań.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie