Trwają starania o park osłonowy w jednej z dzielnic PoznaniaBiuletyn.poznan.pl - 22-02-2021 12:22


W Biuletynie Miejskim Poznania, oficjalnym portalu Rady Miasta Poznania, możemy przeczytać o staraniach radnego Pawła Sowy o powstanie parku osłonowego w Naramowicach. Park ma osłaniać mieszkańców przed spalinami i hałasem ruchu ulicznego, ma także zapewnić miejsce do rekreacji.

Pomysł na stworzenie parku osłonowego w poznańskich Naramowicach zgłosił już trzy lata temu Paweł Sowa, obecnie Radny miejski, a wówczas nie zasiadający jeszcze w Radzie Miasta. Park ma chronić mieszkańców przed spalinami i hałasem samochodowym. Projekt był zgłaszany dwukrotnie do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, na rok 2019 i 2021, ale nie zakwalifikował się do realizacji.

W listopadzie 2020 r. w ramach klubu radnych Wspólny Poznań zgłoszono poprawkę do budżetu miasta: "Projekt parku osłonowego przy ulicy Nowej Naramowickiej z infrastrukturą rekreacyjną, w tym bulodrom dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami". Ostatecznie prezydent przyjął pomysł do realizacji w ramach autopoprawki.

Rada Osiedla Naramowice w połowie ubiegłego roku wystąpiła o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego obowiązującego na fragmencie przyszłego parku, tak by zabezpieczyć teren pod zieleń i targowisko z buforem zieleni od strony bloków. Radny Paweł Sowa informuje, że pomysł parku podoba się też administracji spółdzielczego osiedla Łokietka

W tym roku Paweł Sowa wraz z RO Naramowice chce zebrać wśród mieszkańców pomysły na to jak park powinien wyglądać.