×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Trzaskowski: chcę, aby w Warszawie powstało co najmniej 18 skwerów sportowych

  • Autor: PAP
  • Opublikowano: 11 lip 2018 10:46
Trzaskowski: chcę, aby w Warszawie powstało co najmniej 18 skwerów sportowych
fot. fotolia

Chcę, aby w Warszawie powstało co najmniej 18 skwerów sportów miejskich; sport musi być dostępny dla mieszkańców przez cały rok - powiedział we wtorek kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski.

REKLAMA

- To co się zmieniło w ciągu ostatnich lat, to przede wszystkim to, że warszawiacy wyszli z domów i zaczęli używać świeżego powietrza, (mają) coraz więcej woli, żeby spędzać czas na wolnym powietrzu. Próbujemy odpowiadać na to zapotrzebowanie w mieście Warszawa, właśnie takimi miejscami jak Plaża Poniatówka. Chcemy żeby takich sportowych skwerów miejskich było w Warszawie coraz więcej i żeby warszawiacy w dzielnicach mieli dostęp do takiej infrastruktury i żeby mogli spędzać czas na świeżym powietrzu - mówił Trzaskowski na konferencji prasowej przy strefie sportu Plaży Poniatówki.

Kandydat PO i Nowoczesnej zaznaczył, że chciałby, aby takich skwerów aktywności było w Warszawie co najmniej 18. "Chcemy przede wszystkim skupić się na młodzieży i dzieciach, żeby one mogły korzystać z takich miejsc, dlatego chcemy również zorganizować specjalny system, gdzie wszelkiego rodzaju trenerzy i instruktorzy, byliby dofinansowani przez miasto, po to, żeby zajmować się młodzieżą w tego typu miejscach" - powiedział.

Jak zaznaczył, pierwsze skwery mogłyby powstać przy węzłach komunikacyjnych stacji metra np. na Moczydle czy Służewiu. "To są takie miejsca, gdzie mamy bardzo podobną architekturę drogową, którą można wykorzystać. W tej chwili najczęściej tam się nic nie dzieje, a to są idealne miejsca, żeby takie skwery organizować. Przede wszystkim tam gdzie są ludzie, więc blisko takich miejsc, gdzie mamy komunikację miejską i które do tej pory były niewykorzystywane" - stwierdził Trzaskowski.

Obecny na konferencji prezes Fundacji Skwer Sportów Miejskich Grzegorz Gądek podkreślił, że celem fundacji jest tworzenie projektów, które będą służyć wszystkim mieszkańcom do aktywnej rekreacji i żeby przestrzeń zbliżała mieszkańców do siebie.

- Propozycja, o której mówimy polega na tym, żeby pojawić się z ofertą rekreacyjną w miejscach gdzie już teraz są setki tysięcy warszawiaków. Są to przede wszystkim węzły transportowe, miejsca gdzie jest bardzo dużo pieszych na co dzień. Miasto, wspierając zdrowy tryb życia w tych miejscach, pozwala większej liczbie osób z niego korzystać, a jednocześnie promuje transport publiczny, co też jest ważnym celem i poprawia jakość życia. Widzimy to w światowej prasie, że Warszawa jest najbardziej dynamicznym, szybko zmieniającym się, pełnym energii miastem w Europie i to jest trend, który fajnie jest rozlać po całej Warszawie - zaznaczył Gądek.

Zdaniem Gądka, ważnym elementem tworzenia oferty rekreacyjnej dla warszawiaków jest również warunek, aby działała ona przez cały rok. Z kolei radny m.st. Warszawy Paweł Lech (PO) zwrócił uwagę, że aby można było prowadzić sportowy i zdrowy tryb życia - jakiego oczekują warszawiacy - niezbędne jest funkcjonowanie dobrych klubów sportowych i dobrych przestrzeni, gdzie można uprawiać sport na najwyższym poziomie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie