×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Trzaskowski chce zbudować nadwiślański park

  • Autor: PAP
  • Opublikowano: 27 lip 2018 11:01
  • Zaktualizowano: 27 lip 2018 11:02
Trzaskowski chce zbudować nadwiślański park
fot. pixabay

Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski zaproponował w piątek budowę nadwiślańskiego parku, który połączyłby plac Teatralny, Podzamcze i bulwary wiślane. W ramach inwestycji fragment Wisłostrady na Podzamczu miałby przebiegać w tunelu.

REKLAMA

Trzaskowski powiedział na piątkowej konferencji prasowej, że chce symbolicznie doprowadzić do realizacji pełnej wizji Stefana Starzyńskiego, prezydenta Warszawy w latach 1934-1939, który mówił o "zwrocie Warszawy w kierunku Wisły". "Mamy już bulwary, ale chcemy postawić 'kropkę nad i'" - dodał.

"Chcemy zbudować prawdziwy, wielki, nadwiślański park, łącząc ze sobą plac Teatralny - chcemy, żeby samochody na placu Teatralnym były na parkingu podziemnym, żeby to był plac, na którym będzie toczyło się prawdziwe życie. Ta przestrzeń będzie zszyta z całą starówką, uporządkujemy parkowanie przy placu Zamkowym" - mówił Trzaskowski.

"Potem ze starówki będzie można zejść na bulwary. Chcemy zakryć ten fragment Wisłostrady, chcemy go puścić w tunelu, od ul. Sanguszki, od Wytwórni Papierów Wartościowych aż po ogrody(przed Zamkiem Królewskim - PAP) - dodał.

Zdaniem Trzaskowskiego nadwiślański park będzie symbolem zielonej Warszawy i stanie się jednym z ulubionych miejsc warszawiaków.

"Dzięki temu oddamy całe historyczne centrum Warszawy - ja się tutaj wychowałem, na Nowym Mieście - warszawiakom i będziemy mieli wspaniałe miejsce od placu Teatralnego aż po bulwary, gdzie będzie królować zieleń, gdzie będą tereny rekreacyjne, gdzie wszyscy warszawiacy będą mogli spędzać wolny czas" - powiedział kandydat na prezydenta stolicy.

Polityk szacuje koszt inwestycji na ok. 400 mln zł; zapewnił, że środki na budowę parku są w budżecie miasta. Sama inwestycja - zarówno jeśli chodzi o planowanie, jak i realizację - miałby potrwać półtora roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie