×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Trzaskowski proponuje budowę nowego parku na Mokotowie

  • Autor: PAP
  • 19 wrz 2018 09:44
Trzaskowski proponuje budowę nowego parku na Mokotowie
fot. unsplash

Stworzenie parku miejskiego wokół kopca Powstania Warszawskiego, budowa dwóch nowych przedszkoli oraz budowa linii tramwajowej do Wilnowa - to propozycje dla Mokotowa przedstawione we wtorek przez kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego.

REKLAMA

Trzaskowski na konferencji u zbiegu ul. Rakowieckiej i al. Niepodległości przedstawił swoje trzy najważniejsze propozycje dla Mokotowa. Są to: budowa parku miejskiego wokół kopca Powstania Warszawskiego przy ul. Bartyckiej; budowa dwóch przedszkoli - przy ul. Bernardyńskiej 24 i al. Niepodległości 17 oraz budowa linii tramwajowej do Wilanowa.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy przypomniał, że linia tramwajowa do Wilanowa będzie przebiegać właśnie przez ul. Rakowiecką na Mokotowie.

"Tutaj będzie specjalny węzeł przesiadkowy, gdzie będzie można się przesiąść z metra na tramwaj i dojechać do samego Wilanowa. To jest sprawa, która jest bardzo często poruszana, jeżeli chodzi o nowe linie tramwajowe" - powiedział Trzaskowski.

Na uwagę, że budowa linii do Wilanowa to inwestycja już zapowiadana przez miasto, Trzaskowski przypomniał, że jest już dokładnie wytyczony przebieg trasy. "Prace zaczną się prawdopodobnie już w 2020 roku, miejmy nadzieję, że w przeciągu półtora roku ta linia zostanie skończona" - powiedział Trzaskowski.

Zaznaczył, że ma również "mnóstwo" autorskich propozycji dot. rozwoju linii tramwajowych, zwłaszcza po prawej stronie Wisły, m.in. na Białołęce.

Trzaskowski powiedział, że kolejną ważną kwestią jest rozbudowa infrastruktury szkolnej i przedszkolnej; mówił, że oprócz budowy dwóch nowych przedszkoli, ważną inwestycją jest budowa dużego kompleksu na Siekierkach, gdzie będzie zarówno szkoła jak i przedszkole.

Numerem jeden na liście Trzaskowskiego dla Mokotowa jest budowa parku miejskiego wokół kopca Powstania Warszawskiego. "To jest sprawa, o której bardzo wiele rozmawialiśmy z mieszkańcami na Mokotowie - o tym, żeby taki park w tym miejscy stworzyć. I dokładnie to zrobimy, zagospodarujemy te tereny, oczywiście z szacunkiem dla miejsca, które ma swoją niesłychanie istotną historyczną wymowę" - podkreślił Trzaskowski.

Burmistrz Mokotowa Bogdan Olesiński wyraził zadowolenie, że Trzaskowski proponuje "równomierny rozwój Mokotowa" i budowę dwóch przedszkoli, jednego na dolnym, a drugiego na górnym Mokotowie.

"Dzielnica Mokotów znowu robi się młodą dzielnicą, dojrzewa tu kolejne pokolenie, które ma swoje dzieci, a my borykamy się z brakiem przedszkoli, tak jak pewnie większość dzielnic Warszawy" - podkreślił Olesiński. Wyjaśnił, że w nowych przedszkolach będą miejsca dla 150-200 dzieci. Podkreślił, że z kolei linia tramwajowa do Wilanowa będzie obsługiwała kilka dzielnic. "Tutaj będą wrota Mokotowa (...) dzisiaj ta wizja się spełnia, za chwilę rozpocznie się budowa linii tramwajowej" - dodał.

Stołeczna radna Aleksandra Gajewska podkreśliła, że Trzaskowski jest już oficjalnie zarejestrowanym kandydatem na prezydenta Warszawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie