REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Trzy łódzkie fabryki przy Pasażu Schillera przejdą metamorfozę

  • Autor: UMŁ
  • 23 cze 2022 10:07
Trzy łódzkie fabryki przy Pasażu Schillera przejdą metamorfozę
Łódź chce wyremontować trzy pofabryczne budynki przy Pasażu Schillera, fot. UMŁ

Łódź szuka wykonawcy remontu trzech pofabrycznych budynków przy Pasażu Schillera. Budynki ma połączyć wspólny pasaż.

REKLAMA

 – Jeszcze w tym roku planujemy start dużych inwestycji w Nowym Centrum Łodzi. Pofabryczne budynki przy ul. Sienkiewicza 61 i 63 oraz kamienica przy ul. Piotrkowskiej 118 przejdą kompleksową modernizację. Połączy nowy pasaż, który poprowadzi od ul. Nawrot do pl. Komuny Paryskiej. Zabytkowe budynki  zostaną poddane gruntownej przebudowie – od piwnic po dachy. Wymienimy w nich stolarkę okienną i drzwiową, położymy nowe instalacje, wzmocnimy i wymienimy stropy. Odnowione budynki to nowe lokale dla przedsiębiorców, nowe przestrzenie dla gastronomii, biur i pracowni twórczych – mówi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Łodzi.

Łódź szuka firmy, która kompleksowo wyremontuje pofabryczne budynki przy Sienkiewicza 61, 63 oraz wykona przebicie od ul. Nawrot do pl. Komuny Paryskiej.

- Na oferty firm czekamy do 30 czerwca. Po złożeniu ofert wykonawcy zostaną zaproszeni do udziału w aukcji elektronicznej, podczas której będą licytować ostateczną wartość inwestycji. Po wyborze wykonawcy, dokumenty przetargowe zostaną sprawdzone przez Urząd Zamówień Publicznych.  Jeśli nie będzie żadnych przeszkód, Zarząd Inwestycji Miejskich podpisze umowy na ich realizacje na początku IV kwartału 2022 r. – deklaruje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Fabryki przy Schillera będą jak nowe

W pofabrycznym budynku przy ul. Sienkiewicza 63, który jest obecnie zaniedbanym pustostanem, na piętrach 1-4 wydzielone zostaną pomieszczenia biurowe, pracownie artystyczne, lokale usługowe. Po modernizacji na parterze budynku i częściowo w piwnicy znajdą się przestrzenie na lokale gastronomiczne.

Łódź szuka firmy, która kompleksowo wyremontuje pofabryczne budynki przy Sienkiewicza 61, 63 oraz wykona przebicie od ul. Nawrot do pl. Komuny Paryskiej, fot. UMŁ
Łódź szuka firmy, która kompleksowo wyremontuje pofabryczne budynki przy Sienkiewicza 61, 63 oraz wykona przebicie od ul. Nawrot do pl. Komuny Paryskiej, fot. UMŁ

Kamienica przy Sienkiewicza 61a będzie miała nowy dach i odrestaurowane elewacje. W wyniku podniesienia poddasza oraz dobudowania części budynków zwiększy się ich powierzchnia użytkowa. Prace przy elewacji, jak i wewnątrz budynku będą przeprowadzone z najwyższą dbałością o ich zabytkowy charakter. Pomieszczenia będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, dzięki likwidacji progów, odpowiedniej wielkości kabin windowych oraz specjalnie urządzonym sanitariatom.

Budynek zostanie funkcjonalnie połączony z południowym skrzydłem Sienkiewicza 63. Dzięki wyburzeniu fragmentu parteru powstanie uliczka łącząca ul. Nawrot z ul. Tuwima.

Na parterze zostanie wydzielona przestrzeń do zabawy dla dzieci, która poprzez wejście od strony Piotrkowskiej 118 połączy się z mini ogródkiem o takiej samej funkcji. Po remoncie biura Urzędu Miasta znajdą się na 1, 2, 3 i 4 piętrze. Nie zabraknie lokali użytkowych i gastronomicznych. Na zewnątrz dobudowanej części będą stworzone zielone ściany oraz zielony taras. Winda połączy poziom pasażu z kawiarnią na 5 kondygnacji i tarasem widokowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie