×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

TTAT i SXL z projektem Porcelana Śląska Park w Katowicach

  • Autor: Property Design
  • 08 sty 2014 10:01
  • Aktualizacja: 08 sty 2014 10:06
 TTAT i SXL z projektem Porcelana Śląska Park w Katowicach

Porcelana Śląska inwestuje w nowoczesny park technologiczny Porcelana Śląska Park C w Katowicach, tworzony na terenie Fabryki Porcelany (kompleks ceglanych budynków z prawie stuletnią historią). Usytuowany przy wjeździe do Parku stanowi jego „wizytówkę”. Autorami projektu architektonicznego są biura TTAT i SXL.

REKLAMA

Zadaniem pracowni architektonicznej była zmiana charakteru biurowca, który jest typowym przykładem architektury lat 70-tych. Głównym założeniem projektowym była zmiana elewacji, uporządkowanie bryły budynku oraz otwarcie wnętrza na projektowane place i parkingi.

Bryła budynku została ujednolicona poprzez wprowadzenie nowego modułu okiennego w przestrzeniach biurowych oraz zastosowanie ciemnego tynku elewacyjnego, co spowodowało, że biurowiec jest neutralny i nie konkuruje z widocznymi w tle ceglanymi zabudowaniami fabryki.

Otwarcie wnętrza budynku uzyskano poprzez utworzenie swego rodzaju „tuby” łączącej dwa końce budynku. Dzięki temu powstały dwa równorzędne wejścia dla pracowników (parkujących na tylnym parkingu) oraz dla gości (wchodzących z przodu). „Tuba” dla kontrastu jest bardzo jasna. Jedynym wspólnym elementem wnętrza i zewnętrza jest materiał posadzki ¨C płyty betonowe, które podkreślają fakt, że przejście jest integralną częścią zagospodarowania terenu i wraz z placem tworzy „pętlę” komunikacji pieszej. Rozwiązania materiałowe we wnętrzu biurowca są bardzo neutralne. Zastosowano jasne kolory, które sprzyjają pracy biurowej. Jedynym mocnym akcentem jest ślusarka okienna, która wprowadza rytm i kontrast.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie