REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tunel w Poznaniu wypięknieje. Pojawią się w nim artystyczne murale

  • Autor: UM Poznan
  • 28 maj 2021 09:46
Tunel w Poznaniu wypięknieje. Pojawią się w nim artystyczne murale
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zaproszą bowiem do wspólnego kolorowania muralu chętnych poznaniaków i poznanianki. fot. Shutterstock

Jak podaje UM Poznań, w tunelu pod ul. Niestachowską na Golęcinie rozpoczęły się prace związane z powstaniem muralu, zaprojektowanego przez studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

REKLAMA

Zaprojektowany przez studentów Uniwersytetu Arstycznego w Poznaniu w ramach zajęć na UAP pod opieką wykładowców Wojciecha Hoffmanna, Marcina Markowskiego, Mateusza Kokota i Grzegorza Myćki mural na ściany tunelu naniesie specjalista od murali Łukasz Gierlak. Łukasz Gierlak będzie również czuwał nad kolorowaniem muralu, którego podejmą się mieszkańcy Poznania - Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zaproszą bowiem do wspólnego malowania chętnych poznaniaków i poznanianki.

Ściany w tunelu ozdobią dwie kompozycje: motywy kojarzone z Sołaczem, w tym m.in. park, mostki na Bogdance i łabędzie, oraz motywy przedstawiające Golęcin jako miejsce wspólnego istnienia sportu i natury.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie