×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Twierdza Modlin z koncepcją architektoniczną w konkursie

  • Autor: Property Design
  • 13 sty 2014 14:17
  • Aktualizacja: 13 sty 2014 14:20

Spółka Konkret SA, która przygotowuje się do zagospodarowania Twierdzy Modlin zamierza ogłosić konkurs zamknięty na prace architektoniczne. Konkurs powinien wystartować w marcu 2014 roku.

REKLAMA

- Na razie nie występujemy do pracowni architektonicznych o przygotowanie koncepcji – mówi Piotr Ratajczyk odpowiedzialny za projekt w firmie Konkret SA – Pojawiają się pewne nazwiska, ale na razie za wcześnie by je wymieniać.

Konkret zwróci się do wybranych pracowni architektonicznych z takich krajów jak Polska, Francja, Rosja oraz Niemcy z propozycją przygotowania projektu zagospodarowania Twierdzy Modlin.

Do zagospodarowania jest teren o wielkości 58 ha. Według wcześniejszych wypowiedzi przedstawicieli spółki Konkret, w tym jej prezesa Wiesława Jana Prusieckiego inwestorowi chodzi o stworzenie nowoczesnego i przyjaznego miasta, które ma zostać zaprojektowane w oparciu model "work, live, educate and play", który zakłada zastosowanie wysokich technologii, pozwalających wykorzystać kapitał społeczny mieszkańców oraz ochroniać historyczną zabudowę i środowisko naturalne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie