×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tychy miastem przyjaznym dla ptaków i wiewiórek

  • Autor: UM Tychy
  • 10 gru 2021 13:52
Tychy miastem przyjaznym dla ptaków i wiewiórek
W połowie listopada na drzewach tyskich parków i skwerów zamontowano blisko 300 budek lęgowych. fot. UM Tychy / Piotr Podsiadły

Blisko 300 budek lęgowych pojawiło się na drzewach tyskich parków i skwerów w listopadzie. Miasto planuje także montaż 40 karmników i rozmieszczenie 200 kolejnych budek lęgowych.

REKLAMA

  • W połowie listopada na drzewach tyskich parków i skwerów zamontowano blisko 300 budek lęgowych, a w przyszłym roku planowane jest rozmieszczenie kolejnych, ponad 200 sztuk.
  • Miasto planuje również montaż 40 karmników w wybranych przez ornitologów lokalizacjach.

226 budek lęgowych zostało zamontowanych na terenie tyskich parków: w parku Północnym, Niedźwiadków, Solidarności oraz Południowym. Dodatkowo, w ramach projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego, 51 sztuk pojawiło się w parku Górniczym oraz na terenie tyskich skwerów: przy ul. Hlonda, II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida, ul. Mikołowskiej oraz przy Placu Wolności.

Budki mają różne konstrukcje, wielkości i przeznaczone są dla wielu gatunków. „Zamieszkać” mogą w nich m.in. sikorki, jerzyki, bogatki, dudki, wróble, kawki, kraski, szpaki czy pleszki, a nawet… wiewiórki. Ponadto ornitolodzy wyznaczą 40 lokalizacji, w któych zamontowanych zostanie 40 karmników, a na wiosnę przewidziany jest montaż kolejnych 226 budek w pozostałych tyskich parkach i skwerach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie