REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Tychy rozpoczynają pracę nad Strategią Rozwoju Miasta

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 18 lis 2021 15:35
Tychy rozpoczynają pracę nad Strategią Rozwoju Miasta
Tychy rozpoczynają pracę nad Strategią Rozwoju Miasta, fot. mat. pras.

W związku z rozpoczęciem prac nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+ urząd miasta zachęca tyszan do aktywnego udziału w tworzeniu nowego dokumentu strategicznego. Od 18 listopada do 3 grudnia mieszkańcy mogą wypełnić anonimową ankietę.

REKLAMA

Strategia Rozwoju to najważniejszy dokument planistyczny, wyznaczający zasadnicze cele i kierunki, które pozwolą na dynamiczny i zrównoważony rozwój miasta w najbliższej dekadzie. Dokument to także jedno z narzędzi umożliwiających pozyskiwanie środków zewnętrznych przez gminę, pozwalający na monitorowanie poziomu rozwoju Tychów. 

Pierwszym etapem rozpoczęcia prac nad dokumentem jest podjęcie przez Radę Miasta Tychy uchwały o przystąpieniu do sporządzenia strategii. Określa ona między innymi szczegółowy tryb i harmonogram dalszych działań. W połowie przyszłego roku planowane są konsultacje społeczne projektu Strategii, a wszystkie prace nad dokumentem powinny zakończyć się do końca 2022 r. 

Procedura opracowania strategii rozwoju gmin i jej zakres merytoryczny zostały uregulowane w ustawodawstwie krajowym – w ustawie z 15 lipca 2020 r. o zmianie ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r. poz. 1378). Zgodnie z nowymi zasadami projekt strategii będzie konsultowany nie tylko z mieszkańcami, ale także z sąsiednimi gminami oraz lokalnymi partnerami społecznymi i gospodarczymi. Nowością, a zarazem obowiązkowym elementem strategii będzie opracowanie modelu struktury funkcjonalno – przestrzennej w postaci graficznej, określenie ram finansowych strategii oraz zalecenia dotyczące prowadzenia polityki przestrzennej w gminie.

Anonimową ankietę można wypełnić od 18 listopada do 3 grudnia. Przekazane w ten sposób informacje pozwolą uwzględnić w wizji rozwoju miasta oraz w planach na kolejne lata rzeczywiste potrzeby społeczno-gospodarcze tyszan i tyszanek.

Ankieta dostępna jest na stronie internetowej oraz w formie papierowej w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta Tychy (Biuro Obsługi Klienta, parter budynku). Można ją również przesłać w formie skanu lub zdjęcia na adres email: fundusze@umtychy.pl.

Za koordynację wszystkich działań, związanych z przygotowaniem Strategii odpowiada Wydział Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie