REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Tychy z blisko 50 mln dofinansowaniem na przebudowę wiaduktów

  • Autor: UM Tychy
  • 25 paź 2021 16:58
Tychy z blisko 50 mln dofinansowaniem na przebudowę wiaduktów
Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów. fot. Shutterstock

Wiadukty znajdujące się na jednej z głównych arterii miasta, które dawno wymagały przebudowy, wreszcie się jej doczekały. Miasto przeprowadzi inwestycję o wartości 50 mln zł, na którą otrzymało dofinansowanie w wysokości 47,5 mln zł.

REKLAMA

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach.

Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Wiadukty znajdują się na DK-44, jednej z głównych arterii miasta, łączącej Tychy z Mikołowem i Gliwicami. Od dawna wymagały generalnego remontu.

- Otrzymanie dofinansowania na realizację tej wielomilionowej inwestycji jest dla nas bardzo ważne. Wiadukty są w złym stanie technicznym i wymagają całkowitej przebudowy. Od razu zabieramy się do pracy i rozpoczynamy projektowanie – mówi Hanna Skoczylas – z-ca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

W ramach inwestycji m.in. stare obiekty zostaną wyburzone, przebudowane zostaną jezdnie oraz ciągi pieszo-rowerowe. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 50 milionów złotych.

W ramach rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych dofinansowanie otrzymało ponad 2700 samorządów z całej Polski. Przy podziale środków przyjęto zasadę proporcjonalności. Gminy do 20 tys. mieszkańców otrzymały wsparcie w wysokości od kilku do maksymalnie kilkanaście mln zł, w przypadku miast wsparcie ma sięgać kilkudziesięciu milionów złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie