REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Tylko co czwarty architekt wie, jakie zmiany wywoła kodeks urbanistyczno - budowlany

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 gru 2017 10:01
fot. shutterstock

W 2018 r. planowane jest wejście w życie kodeksu urbanistyczno – budowlanego, który w znaczny sposób wpłynie na pracę m.in. architektów i urbanistów. W październiku i listopadzie br. firma BCMM – badania marketingowe przeprowadziła dwa badania sondażowe, w których pytano architektów o ich wiedzę na temat kodeksu oraz o uczestnictwo w konsultacjach dotyczących jego treści.

REKLAMA

Z raportu "Wiedza architektów na temat projektu kodeksu urbanistyczno – budowlanego”, BCMM – badania marketingowe wynika, że chociaż 86 proc. badanych architektów jest świadomych planów wprowadzenia kodeksu urbanistyczno – budowlanego, to tylko 25 proc. zapoznało się już ze zmianami, które wywoła jego wprowadzenie. 61 proc. architektów słyszało o kodeksie, ale nie wie jakie zmiany kodeks spowoduje.

W konsultacjach / konferencjach dotyczących kodeksu urbanistyczno – budowlanego brało udział 11 proc. badanych architektów (13 proc. wśród członków Izby Architektów RP, 7 proc. wśród pozostałych architektów). Informacja o prowadzonych konsultacjach / konferencjach dotarła natomiast ogółem do prawie trzech czwartych respondentów (85 proc. wśród należących do Izby Architektów, 51 proc. wśród pozostałych badanych).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie