Tym razem Medusa Group projektuje w KrakowiePropertydesign.pl - 11-04-2017 14:22


Grupa Buma rozpoczęła realizację budynku biurowego w ramach kompleksu DOT Office przy ul. Czerwone Maki/Podole w Krakowie. Budynek G oferuje 4,2 tys. mkw. powierzchni biurowej, uzupełnionej funkcją handlowo-usługową na parterze. Autorem projektu jest biuro architektoniczne Medusa Group.

Budynek G, o powierzchni najmu 4 200 mkw. będzie najmniejszym w kompleksie Dot Office. Jak podkreśla inwestor, to odpowiedź na potrzeby klientów szukających z jednej strony kameralnego, szytego na miarę budynku,  dla jednego, dwóch najemców, a z drugiej strony oferującego liczne udogodnienia dla pracowników.

Kompleks Dot Office, o powierzchni około 45 000 mkw. zapewnia 2 restauracje, sklep spożywczy, kawiarnię, kiosk, bankomat. Planowane jest uruchomienie kliniki medycznej, fitness klubu oraz przedszkola. Deweloper przykłada również dużą wagę do zagospodarowania zewnętrznego – pomiędzy budynkami znajdują się strefy relaksu, zapewniające pracownikom możliwość odpoczynku w otoczeniu zieleni. W bliskiej odległości od kompleksu znajduje się wielostanowiskowy parking naziemny funkcjonujący w systemie Park & Ride oraz węzeł komunikacji miejskiej „Czerwone Maki” z szybkim tramwajem do centrum. Dot Office zlokalizowany jest na terenie specjalnej strefy ekonomicznej „Krakowski Park Technologiczny”.

Budowa budynku G zakończy się w II kwartale 2018 roku. W bezpośrednim sąsiedztwie, inwestor planuje kolejny budynek biurowy o powierzchni 18 000 m2. Budowa rozpocznie się  w III kwartale br.