REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tysiące nowych roślin w poznańskim parku im. A. Wodziczki

  • Autor: www.poznan.pl
  • 28 gru 2021 15:21
Tysiące nowych roślin w poznańskim parku im. A. Wodziczki
Tysiące nowych roślin w poznańskim parku im. A. Wodziczki, fot. www.poznan.pl

Prawie 17 tysięcy krzewów, 20 nowych drzew i 2,5 tysiąca sztuk bluszczu zdobi poznański park im. A. Wodziczki. Zakończył się kolejny etap renowacji tego miejsca.

REKLAMA

Północna alejka parku im. A. Wodziczki - od strony ul. Pułaskiego zyskała nowe, zielone oblicze. Pojawiły się tam śliwy wiśniowe, leszczyna turecka i dąb burgundzki. Między drzewami dostrzec można również krzewy. Są to hortensje bukietowe, śnieguliczka biała, porzeczka alpejska, mahonia pospolita i śnieguliczka Chenaulta. Wszystko w towarzystwie 2500 sztuk bluszczu pospolitego.

Rośliny posadzone zostały na macie kokosowej, która pełni rolę ściółki. To rozwiązanie, które Zarząd Zieleni Miejskiej zastosował po raz pierwszy. Naturalne podłoże przeciwdziała nadmiernemu nagrzewaniu się gleby oraz jej wysychaniu, zmniejszając parowanie wody. Mata zapobiega także erozji, rozpraszając energię cieknącej wody podczas ulewnych deszczy i jest całkowicie bezpieczna dla środowiska.

Oprócz zwiększania powierzchni terenów zielonych w Poznaniu, renowacja parku im. A. Wodziczki pełni jeszcze jedną, ważną funkcję. W sposób naturalny eliminuje nielegalny przejazd aut i motocykli przez tereny zielone.

Przypomnijmy, że modernizacja parku rozpoczęła się w 2017 roku. Powstał tam wówczas nowoczesny plac zabaw, później pojawiły się kładki piesze - jedna z nich została podświetlona. Na terenie alejki północnej pojawiały się również nowe ławki  i kosze na śmieci oraz pojemniki z woreczkami na psie odchody. W zeszłym roku ZZM zasadził tam prawie 100 drzew. W tym roku zamontowano dodatkowo oświetlenie wzdłuż alei A. Wodziczki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie