Tytus Brzozowski podsumował 8 lat pracy. Oto wystawa znanego akwarelisty w galerii Łazienek KrólewskichPropertyDesign.pl - 11-05-2022 18:14


Tytus Brzozowski zaprasza na spacer po baśniowych miastach. W galerii plenerowej Łazienek Królewskich w Warszawie można podziwiać zbiór trzydziestu obrazów namalowanych przez artystę w ciągu ostatnich ośmiu lat.

Tytus Brzozowski to akwarelista i architekt zafascynowany duszą miasta. Często zestawia sylwetki gmachów i ludzi, tworząc barwne, pogodne sceny z pogranicza rzeczywistości i fantastyki. Jego ulubioną bohaterką jest Warszawa. Pomimo surrealistycznego posmaku, obrazy związane są z prawdziwą historią polskich miast. 

- Poszukuję klucza, który pozwoli mi oddać prawdziwy charakter miejsca czy lokalnej społeczności. Często maluję budynki już nieistniejące lub położone w nietypowym otoczeniu - wyjaśnia artysta.

Niekiedy wychodzi poza sferę akwareli, tak jak zrobił to na potrzeby projektów warszawskich murali, wielkoformatowej książki obrazkowej Miastonauci, a także pejzaży zrujnowanej stolicy do filmu "Po apokalipsie". 

Obrazy Brzozowskiego wystawiano m.in. podczas Sezonu Kultury Polskiej w Ningbo oraz Chengdu Europe Culture Season w Chinach, jego indywidualne wystawy odbyły się m.in. w Chicago czy szwajcarskim Rapperswilu. Są one również wykorzystywane przez Polską Organizację Turystyczną do promocji Polski na targach międzynarodowych. Specjalnością i wyróżnikiem Tytusa są prelekcje o architekturze i historii Warszawy, które prowadzi w ramach swoich ekspozycji. 

Wystawa potrwa do 30 maja 2022 r.